Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Rrotull qeramike me alumin të lartë
Rrotull qeramike me alumin të lartë
Rrotull qeramike me alumin të lartë
Rrotull qeramike me alumin të lartë
Rrotull qeramike me alumin të lartë

Rrotull qeramike me alumin të lartë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 1000 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.TC.005

  Classification: Special Parts

  Processing Type: Mechanical Process

  Match Machine: Spinning Equipment

  Processing Level: Precision Finishing

  Mechanical Process: Grinding

  Processing Trade: Processing with Material Supplied

  Certification: ISO9001: 2000

  Customized: Customized

  Condition: Used

  Material: Alumina, Zirconia

  Color: White, Ivory

  Precision Process: Polishing

  Specification: Standard, Customize Type Optional

  Feature: Super Wear Resistant With Low-friction

  Application: Ceramic Bobbin Guide

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 500,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 200,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Rrotull qeramike Alumina

Në rast të zakonshëm, ne do të polish pjesën udhëzues tela të jetë sipërfaqe pasqyrë për të reduktuar fërkime. Ne kemi prototyping në aftësi shumë të larta të prodhimit të vëllimit. Kështu që ne mbështesim rendin e gjykimit, programin e R & D.Udhëzuesi qeramik i rrotullës është bërë zakonisht prej 95% alumini 99%. Ajo ka një karakteristikë më të mirë të rezistencës ndaj konsumimit të veshin, më pak se ato plastike dhe metalike. Natyrisht, është me kosto më efikase se rrotullimi metalik qeramik. Në mënyrë që të zgjasin jetën e shërbimit të pajisjes, shtresë qeramike janë përdorur gjerësisht në shumëllojshmëri të makinerive tekstile.

Shërbimi ynë

Why choose us


Prezantimi i kompanisë


Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike komponentëve në Kinë për më shumë se 12 vjet.


Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vende


Produkte të ngjashme

Ceramic Bow GuideAlumina Ceramic Traverse GuideCeramic Cable Guide


Avantazhi ynë Workshop and quality guaranteeInformatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Qeramikë tekstile > Qeramikë e përgjithshme tekstili

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta