Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Nënshtresa Qeramike - prodhuesi, fabrika, furnizuesi nga Kina

(Gjithsej 24 Produkte për Nënshtresa Qeramike)

 • Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn

  Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Bag/Bags

  Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë. Një varësi e trashësisë së substratit...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike me plating ari

  Substrate qeramike me plating ari

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Bag/Bags

  Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë. Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike me fuqi të lartë LED

  Substrate qeramike me fuqi të lartë LED

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Bag/Bags

  Substrate qeramike me fuqi të lartë LED Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të ofrojë, trashësia standarde përfshin 0.25mm, 0.30mm, 0.40mm, 0.50mm, 0.635mm dhe 1.0mm. Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike e lëmuar mirë e aluminit rozë

  Substrate qeramike e lëmuar mirë e aluminit rozë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Substrate qeramike e lëmuar mirë e aluminit rozë Ne ofrojmë shumë substanca qeramike alumini, zirkoni dhe nitride alumini të llojeve të ndryshme me kasetë kasetë dhe presion të thatë nga min. madhësi deri në madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë 0.2 mm të trasha, 0.30 të trasha, 0.38 të trasha, 0.50...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike të mbuluara me plating ari

  Substrate qeramike të mbuluara me plating ari

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 5000 Piece/Pieces

  Ndonjëherë, në mënyrë që të bëhet lagështia midis qeramikës dhe metaleve në procesin e brazing, trupi qeramike duhet të jetë kromuar me plating ari. Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të specifikimeve të ndryshme nga pjesa e vogël e vogël në një pjesë të madhe madhësie. Bazuar në linjën tonë...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresa qeramike prej 0,5 mm Shirita prej 0,5 mm

  Nënshtresa qeramike prej 0,5 mm Shirita prej 0,5 mm

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 5,000,000 pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike prej 0,5 mm Shirita prej 0,5 mm Ne përqëndrohemi në prodhimin e një gamë të gjerë të substrateve qeramike të oksidit të aluminit, përfshirë 1. Përzgjedhja e aluminit të pastërtisë shkon nga 95% në 99,7% alumin, gjithashtu, merren me substratet qeramike ZrO2, substratet e karbidit silic 2. Trashësi...

  Kontaktoni Tani

 • Vegël qeramike e përpunuar dhe e lëmuar ZirO2 Zirkonia

  Vegël qeramike e përpunuar dhe e lëmuar ZirO2 Zirkonia

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Set/Sets

  Vegël qeramike e përpunuar dhe e lëmuar ZirO2 Zirkonia Dosjet qeramike përdoren në shumë aplikime elektronike, ku kërkohet një izolues i hollë izolues i materialit të qëndrueshëm termikisht, për të kryer nxehtësinë larg përbërësve elektronikë, ndërsa izolojnë në mënyrë elektrike ato, dhe materiali kryesor është...

  Kontaktoni Tani

 • Substrati qeramik i nitridit alumini

  Substrati qeramik i nitridit alumini

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 1 Piece/Pieces

  Substrati qeramik i nitridit të aluminit Nënshtresa qeramike AlN e cila ka përçueshmëri të lartë termike më shumë se 170W / m. K, rezistencë e lartë, humbje e ulët dielektrike, izolim i mirë dhe disa veti të tjera të shkëlqyera. Substrati AlN është zgjidhja më e mirë për një gamë të gjerë të materialit të lavamanit...

  Kontaktoni Tani

 • Substrati qeramik elektrik 96 alumin

  Substrati qeramik elektrik 96 alumin

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Substrati qeramik elektrik 96 alumin Qeramika Alumina është lloj i qeramikës strukturore, me rezistencë izolimi, rezistencë ndaj tensionit, forcë të lartë, përçueshmëri të mirë termike, humbje dielektrike, karakteristika të qëndrueshme elektrike të performancës. Përdoret në substratet elektronike qeramike, izolimin...

  Kontaktoni Tani

 • Lidhur me precizion të lartë substrati qeramik 99% alumini

  Lidhur me precizion të lartë substrati qeramik 99% alumini

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike 99% e aluminit Substrati qeramik i aluminit 99% ka një veti më të mirë mekanizmi sesa 95% alumin ose pjesë të tjera të qeramikës së aluminit. Metodat kryesore të prodhimit për substratin qeramik 99% të aluminit përfshijnë hedhjen e shiritit presion të thatë. Ne mund të prodhojmë nga min. madhësi në...

  Kontaktoni Tani

 • Substrati qeramik i zirkonisë stabilizoi yttrinë

  Substrati qeramik i zirkonisë stabilizoi yttrinë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike e zirkonit Përshkrim: E pastër ZrO2 është e bardhë, e verdhë ose gri kur përmban papastërti, zakonisht përmban lehtë HfO2. Ekzistojnë tre ZrO2 të kristaltë të pastër në presionin atmosferik: Zirkonia Monoklinike (m-ZrO2), Shtimi i stabilizuesit CaO, MgO, Y2O3, i shënuar si Ca-PSZ, Mg-PSZ, Y-PSZ. i...

  Kontaktoni Tani

 • Fletë qeramike ultra e hollë e bardhë zro2

  Fletë qeramike ultra e hollë e bardhë zro2

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Fletë qeramike ultra e hollë zirkonike Fletët qeramike të zirkonisë përdoren në shumë aplikime elektronike ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit të qëndrueshëm termikisht për të kryer nxehtësinë larg nga komponentët elektronikë ndërsa izolojnë elektrike ato. Për më tepër, shkallë të ndryshme të fletës...

  Kontaktoni Tani

 • Shtypja e thatë e substratit qeramik 99,5% al2o3 alumina

  Shtypja e thatë e substratit qeramik 99,5% al2o3 alumina

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Substrate qeramike e lëmuar mirë e aluminit rozë Shtypja e thatë e substratit qeramik 99.5% të aluminit ka një organ shumë të densitetit sepse u vendos nga përpunimi prodhues. Këto sende kanë rezistencë ndaj konsumit, shok dhe rezistencë të lartë të temperaturës, anti-kimi. Ato janë materiale veshëse rezistente dhe...

  Kontaktoni Tani

 • Veshja qeramike e aluminit izolues elektrik me madhësi të madhe

  Veshja qeramike e aluminit izolues elektrik me madhësi të madhe

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Veshja qeramike e aluminit izolues Dafina qeramike e aluminit përdoret gjerësisht në shumëllojshmëri të pajisjeve elektrike, elektroneze, gjysmë përcjellëse sepse izolimi i saj i lartë, përçueshmëri e lartë termike, rezistencë ndaj temperaturës së lartë, vetive antikimi. Gjithashtu, shumëllojshmëria e meshës qeramike...

  Kontaktoni Tani

 • Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN

  Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 50000 pieces/month

  • Min. urdhër: 1 Piece/Pieces

  Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN Përshkrimi i fijeve qeramike AlN Veshkë qeramike aln e cila ka përçueshmëri të lartë termike më shumë se 170W / m. K, rezistencë e lartë, humbje e ulët dielektrike, izolim i mirë dhe disa veti të tjera të shkëlqyera. Dafina ALN është zgjidhja më e...

  Kontaktoni Tani

 • Substrati qeramik izolues YTZP zro2 zirconia

  Substrati qeramik izolues YTZP zro2 zirconia

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike e Zirkonisë Përshkrim: Objekti ynë angazhohet në R & D, prodhim dhe shitje të produkteve të materialeve të përparuara qeramike, duke përfshirë Alumina, Zirconia, karbid Silicon, dhe materiale të tjera të përparuara. Përmes proceseve të ndryshme prodhuese, ne furnizojmë me komponentë të...

  Kontaktoni Tani

 • Vishni substratin serumik të aluminit të izolimit të rezistencës

  Vishni substratin serumik të aluminit të izolimit të rezistencës

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Substrati seramik qeramik Alumina Ne ofrojmë shumë substanca serumike të aluminit, aluminit, zirkonisë dhe nitrideve të llojeve të ndryshme me kasetë kasetë dhe presion të thatë nga min. madhësi deri në madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë 0.2 mm të trasha, 0.30 të trasha, 0.38 të trasha, 0.50 mm...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresa qeramike me aluminë të lëmuar me dielektrikë të lartë

  Nënshtresa qeramike me aluminë të lëmuar me dielektrikë të lartë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike me aluminë të lëmuar me dielektrikë të lartë Oksidi i aluminit, Al2O3 është një material kryesor inxhinierik. Ajo ofron një kombinim të vetive të mira mekanike dhe vetive elektrike që çojnë në një gamë të gjerë aplikimesh. Aktualisht, ne kemi prodhuar substrate qeramike opsionale të aluminit me...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresa serumike e alumit nitrid alum me madhësi të madhe

  Nënshtresa serumike e alumit nitrid alum me madhësi të madhe

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Substrati Aln qeramik Substrati Qeramik është një material paketimi elektronik i përdorur shpesh, i përdorur gjerësisht në paketimin e qarkut të integruar hibrid dhe modulit multichip. Përparësitë e Substrateve Qeramike janë: Strength Fortësi e lartë mekanike Insulation Izolim i mirë elektrik ● Low konstante...

  Kontaktoni Tani

 • Substrati elektronik i qeramikës së filmit të hollë

  Substrati elektronik i qeramikës së filmit të hollë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike e filmit të hollë Përshkrim: Nënshtresa qeramike e filmit të hollë përdoret në shumë aplikime elektronike ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit të qëndrueshëm termikisht për të kryer nxehtësinë larg përbërësve elektronikë ndërsa izolojnë elektrike ato. Për më tepër, një shkallë e...

  Kontaktoni Tani

 • Grimcë piperësh mulli qeramike

  Grimcë piperësh mulli qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 5000 Set/Sets

  Grimcë piperësh mulli qeramike Specifikimi i mureve qeramike të mulli me spec 1. Opsionet e materialit: 85% qeramikë alumini, 95% qeramikë alumine, qeramikë steatite në dispozicion 2. Ngjyra: e bardhë e pastër, e zezë, kafe, gri ose e personalizuar janë në dispozicion me një nivel të caktuar MOQ 3. Aftësia...

  Kontaktoni Tani

 • Substrati Qeramik Industrial Si3N4

  Substrati Qeramik Industrial Si3N4

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Set/Sets

  Substrati Qeramik Industrial Si3N4 Nitrid silikoni është një material superhard, i cili ka lubrifikim dhe vesh rezistencë. Përveç kësaj, nuk reagon me acide të tjera inorganike, përveç acideve hidrofluorike. Ka rezistencë të fortë korrozioni dhe rezistencë të oksidimit të temperaturës së lartë. Dhe gjithashtu mund të...

  Kontaktoni Tani

 • Fletë qeramike e hollë e përpunueshme e aluminit

  Fletë qeramike e hollë e përpunueshme e aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Set/Sets

  Fletë qeramike alumine Ne furnizojmë shumëllojshmëri të fletëve qeramike të aluminit, çarçafëve qeramikë të zirkonisë, çarçafëve qeramikë AlN dhe fletëve qeramike Si3N4 për pllaka të qarkut të filmave të trashë dhe bordit të qarkut të integruar për epoka. Këto çarçafë qeramikë formohen nga kallëp kasetë, presion i...

  Kontaktoni Tani

 • Pllaka qeramike e ZrO2 Zirconia e Stabilizuar Industriale Yttria

  Pllaka qeramike e ZrO2 Zirconia e Stabilizuar Industriale Yttria

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Pllaka qeramike e ZrO2 Zirconia e Stabilizuar Industriale Yttria Përshkrimi i pllakës qeramike të zirkonisë Dioksidi i Zirkonit, i njohur zakonisht si Zirconia, është një material qeramik me performancë të lartë i cili ofron veti të shkëlqyera mekanike siç janë ngurtësia e lartë dhe rezistenca e thyerjeve. gjithashtu...

  Kontaktoni Tani

 • video
 • Grimcë piperësh mulli qeramike

DREJTO NJË MESAZH

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Lista e produkteve të përafërta