Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Metallized Ceramic Substrate - prodhuesi, fabrika, furnizuesi nga Kina

(Gjithsej 19 Produkte për Metallized Ceramic Substrate)

 • Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë

  Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces

  Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë Në industrinë e re të energjisë, shumë izolues të ndryshëm strukturorë të metalizuar të qeramikës janë të nevojshme për të përmbushur kërkesën e tyre të veçantë për lëmsh. Lloji kryesor i metalizimit përfshin si më poshtë: 1. Trupi i papërpunuar...

  Kontaktoni Tani

 • Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating

  Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces

  Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating Metallizimi i qeramikës së oksidit të aluminit (min. 94.4% alumin) u krye nga procesi i molibden-manganit në atmosferën e reduktuar të hidrogjenit dhe azotit nën 1250 ~ 1450 ℃ shëruar. Pas shkrirjes, veshja metalike do të ngjitet në trupin bazë të qeramikës, shtresat tipike...

  Kontaktoni Tani

 • Strehimi qeramik i metalizuar me zjarr të papërpunuar për hidrogjen Thyratron

  Strehimi qeramik i metalizuar me zjarr të papërpunuar për hidrogjen Thyratron

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 10 Piece/Pieces

  Strehimi qeramik i metalizuar me zjarr të papërpunuar për hidrogjen Thyratron Strehimi i metalizuar i qeramikës për hidrogjen Thyratron është bërë nga oksidet e aluminit me min. Pastërtia 95%, Mund të formohet përmes presionit të thatë, presionit të nxehtë, shtypjes ISO. Në rastin e zakonshëm, të dy molibden-mangani...

  Kontaktoni Tani

 • Tub Qeramik i Metallizuar Alumina 96%

  Tub Qeramik i Metallizuar Alumina 96%

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 5000 Piece/Pieces

  Tub qeramik i metalizuar me aluminin 96% katror Ne kemi punuar me shumëllojshmëri të pjesëve të personalizuara qeramike të metalizuara mbi 14 vjet, duke përfshirë forma të ndryshme, specifikime të ndryshme, trajtim të ndryshëm në sipërfaqe, veshje të ndryshme në trupin qeramik. Ne jemi të aftë të ofrojmë tub qeramik...

  Kontaktoni Tani

 • Pjesë qeramike të metalizuara për tubin e shkarkimit të gazit

  Pjesë qeramike të metalizuara për tubin e shkarkimit të gazit

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 10000 Piece/Pieces

  Pjesë qeramike të metalizuara për tubin e shkarkimit të gazit Kemi plotësisht seri pjesësh qeramike të metalizuara për tubin e shkarkimit të gazit. Atëherë ne mund të përmbushim nevojën afatshkurtër të klientëve me çmim shumë konkurrues. Ne jemi të aftë të ofrojmë tub qeramik të metalizuar me precizitet të lartë...

  Kontaktoni Tani

 • Qeramika e metalizuar Alumina për përbërës elektrikë

  Qeramika e metalizuar Alumina për përbërës elektrikë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 10 Piece/Pieces

  Qeramika e metalizuar Alumina për përbërës elektrikë Qeramikat teknike të metalizuara përdoren gjerësisht në aplikimet elektrike dhe elektronike, si tubat elektrikë, tubat e rrjetit të energjisë, tiristorët vakum, triode gazi etj. Për të arritur bashkimin e qeramikës me metalin në këto pajisje elektrike dhe...

  Kontaktoni Tani

 • Komponenti qeramik me vakum industrial me metalizim

  Komponenti qeramik me vakum industrial me metalizim

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 2,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 10 Piece/Pieces

  Komponenti qeramik me vakum industrial me metalizim Komponenti qeramik vakum me metalizim është një pjesë qeramike teknike shumë e veçantë në aplikimin elektronik dhe elektrik. Mund të arrijë bashkimin e metaleve në qeramikë me anë të brazingut përmes bashkimit të butë ose të fortë. Ekziston një shtresë metalike e...

  Kontaktoni Tani

 • Unaza qeramike e metalizuar e formës speciale

  Unaza qeramike e metalizuar e formës speciale

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Piece/Pieces

  Unaza qeramike e metalizuar e formës speciale Ne ofrojmë një depozitë të hollë ose të trashë qeramikë të metalizuar në oksidet e aluminit, oksidin e zirconium, beryllia ose trupin e qeramikës së aluminit nitride. Me bojërat tona shtëpiake dhe pajisjet e përparuara të metalizimit, mund të merremi me një larmi...

  Kontaktoni Tani

 • Pastërti e lartë CeramicTube për gjeneratorin e ozonit

  Pastërti e lartë CeramicTube për gjeneratorin e ozonit

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Set/Sets

  Pastërti e lartë CeramicTube për gjeneratorin e ozonit Tub qeramik për gjeneratorin e ozonit është zëvendësuar prej kohësh nga tubi kuarc në këto pajisje pasi materiali i shkëlqyer qeramik ka një veti elektrike shumë të shkëlqyeshme elektrike, fizike dhe termike, siç janë izolimi i shkëlqyeshëm, forca mekanike...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike 0.3 mm 0.5 mm 0.635mm Silicon Nitride Si3N4

  Substrate qeramike 0.3 mm 0.5 mm 0.635mm Silicon Nitride Si3N4

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 50000 pieces/month

  • Min. urdhër: 1 Piece/Pieces

  Substrate qeramike 0.3 mm 0.5 mm 0.635mm Silicon Nitride Si3N4 Karakteristikat kryesore të substratit qeramik Si3N4 1. Përçueshmëri e lartë termike (deri në 70 W / mk), 3 herë ajo e substratit të qeramikës së aluminit; 2. Koeficienti i zgjerimit termik (3.1 × 10-6 / ℃) përputhet me materialin silikoni gjysmëpërçues...

  Kontaktoni Tani

 • Shock termik i lartë Silicon Nitride Si3N4 Substrate Qeramike

  Shock termik i lartë Silicon Nitride Si3N4 Substrate Qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 50000 pieces/month

  • Min. urdhër: 1 Piece/Pieces

  Shock termik i lartë Silicon Nitride Si3N4 Substrate Qeramike Specifikimi i substratit qeramik Si3N4 1. Ne jemi duke furnizuar me shumë shporta qeramike të rrumbullakëta, substrate qeramike katrore dhe drejtkëndëshe 2. Trashësia tipike e substratit të nitritit të silicit mbulon 0.30 mm, 0.5 mm, 0.635mm, 1.0 mm 3....

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike e lëmuar mirë e aluminit rozë

  Substrate qeramike e lëmuar mirë e aluminit rozë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Substrate qeramike e lëmuar mirë e aluminit rozë Ne ofrojmë shumë substanca qeramike alumini, zirkoni dhe nitride alumini të llojeve të ndryshme me kasetë kasetë dhe presion të thatë nga min. madhësi deri në madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë 0.2 mm të trasha, 0.30 të trasha, 0.38 të trasha, 0.50...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike 0,5 mm 0,635 mm 1mm 96% 99% alumin

  Substrate qeramike 0,5 mm 0,635 mm 1mm 96% 99% alumin

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  0.5 mm 0.635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumine Specifikimi i substrateve qeramike 1. Metodat e formësimit: hedhja e shiritit, presioni i thatë, shtypja izostatike, shtypja e nxehtë etj. 2. Opsionet e materialit: oksidi i aluminit, oksidi i zirkonit, karbidi i silikonit, nitrati i aluminit etj 3. Trashësia...

  Kontaktoni Tani

 • Alumina Ceramic Unaza e thjeshtë për termostatin e hekurit

  Alumina Ceramic Unaza e thjeshtë për termostatin e hekurit

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 10,000,000 sets/month

  • Min. urdhër: 10000 Bag/Bags

  Unaza qeramike izoluese për termostatin bimetalik është bërë prej aluminit 95%, ose steatite për shkak të karakteristikave të tij të shkëlqyera mekanike dhe elektrike Ne furnizimin me shumë unazore izoluese standarde qeramike, nëse ju jeni të gatshëm të na jepni vizatimin teknik, ne do t'ju dërgojmë disa artikuj...

  Kontaktoni Tani

 • Aliazhi alumini i aluminit metalik i aluminit, qeramike substrate CoB

  Aliazhi alumini i aluminit metalik i aluminit, qeramike substrate CoB

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Substruksioni i nitrurit të aluminit CoB Ne ofrojmë substrate CoB të ndryshme të tipit të nitrurit të tipit të ndryshme nga presioni i thatë nga min. me madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë 0.30 trashësi tipike, 0.38 trashë, 0.50 mm të trasha, 0.635 mm të trasha, 1.0 mm të trasha. Përveç kësaj,...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike të mbuluara me plating ari

  Substrate qeramike të mbuluara me plating ari

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 5000 Piece/Pieces

  Ndonjëherë, në mënyrë që të bëhet lagështia midis qeramikës dhe metaleve në procesin e brazing, trupi qeramike duhet të jetë kromuar me plating ari. Ne jemi në gjendje të prodhojmë një shumëllojshmëri të specifikimeve të ndryshme nga pjesa e vogël e vogël në një pjesë të madhe madhësie. Bazuar në linjën tonë...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike me fuqi të lartë LED

  Substrate qeramike me fuqi të lartë LED

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Bag/Bags

  Substrate qeramike me fuqi të lartë LED Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të ofrojë, trashësia standarde përfshin 0.25mm, 0.30mm, 0.40mm, 0.50mm, 0.635mm dhe 1.0mm. Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike me plating ari

  Substrate qeramike me plating ari

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Bag/Bags

  Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë. Një varësi e trashësisë së substratit metalik të qeramikës është në gjendje të...

  Kontaktoni Tani

 • Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn

  Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi i vakumit me kartonin e eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 1,000,000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Bag/Bags

  Substrate qeramike me metalizim Mo-Mn Është bërë nga oksidi i aluminit, ose alumini i nitridit Alumina substrate qeramike është gjithmonë për t'u përdorur si bord qark të shtypur (PCB), si substrate DBC, substrate Veshje Siliver, substrate Veshje nikel dhe kështu me radhë. Një varësi e trashësisë së substratit...

  Kontaktoni Tani

 • video
 • Qeramika e metalizuar Alumina për përbërës elektrikë
 • Komponenti qeramik me vakum industrial me metalizim

DREJTO NJË MESAZH

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Lista e produkteve të përafërta