Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Ceramic Substrate - prodhuesi, fabrika, furnizuesi nga Kina

(Gjithsej 24 Produkte për Ceramic Substrate)

 • 0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini

  0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini Specifikimi i substrateve qeramike 1. Metodat e formësimit: hedhja e shiritit, shtypja e thatë, shtypja izostatike, shtypja e nxehtë etj. 2. Opsionet e materialit: oksid alumini, oksid zirkoniumi, karabit silic, nitrid alumini etj. 3. Trashësia tipike: 0,25 mm,...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresa qeramike e aluminit rozë e lëmuar mirë

  Nënshtresa qeramike e aluminit rozë e lëmuar mirë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike e aluminit rozë e lëmuar mirë Ne ofrojmë shumë aluminit, zirkonisë dhe aluminit nitride substrate shumë qeramike me hedhjen e kasetë dhe shtypjen e thatë nga min. madhësi në madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë tipike 0.2 mm të trasha, 0.30 të trasha, 0.38 të trasha, 0.50 mm të...

  Kontaktoni Tani

 • Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale

  Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 1000000pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Piece/Pieces

  Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale Me vetitë e qeramikës së aluminit me pastërti të lartë dhe temperaturës së lartë të frekuencës së lartë, rezistencës kimike dhe mos deformimit në çdo kushte të rëndë pune, baza qeramike e metalizuar përdoret gjerësisht në prodhimin e komponentëve elektronikë. Mund...

  Kontaktoni Tani

 • Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë

  Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces

  Komponenti qeramik i metalizuar Alumina për industrinë e re të energjisë Në industrinë e re të energjisë, shumë izolues të ndryshëm strukturorë të metalizuar të qeramikës janë të nevojshme për të përmbushur kërkesën e tyre të veçantë për lëmsh. Lloji kryesor i metalizimit përfshin si më poshtë: 1. Trupi i papërpunuar...

  Kontaktoni Tani

 • Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating

  Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 1000 Piece/Pieces

  Izolues qeramik i mbuluar nga Nickle Plating Metallizimi i qeramikës së oksidit të aluminit (min. 94.4% alumin) u krye nga procesi i molibden-manganit në atmosferën e reduktuar të hidrogjenit dhe azotit nën 1250 ~ 1450 ℃ shëruar. Pas shkrirjes, veshja metalike do të ngjitet në trupin bazë të qeramikës, shtresat tipike...

  Kontaktoni Tani

 • Strehimi qeramik i metalizuar me zjarr të papërpunuar për hidrogjen Thyratron

  Strehimi qeramik i metalizuar me zjarr të papërpunuar për hidrogjen Thyratron

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Paketimi vakum me karton eksporti

  • Aftësia e Furnizimit: 200,000pcs/month

  • Min. urdhër: 10 Piece/Pieces

  Strehimi qeramik i metalizuar me zjarr të papërpunuar për hidrogjen Thyratron Strehimi i metalizuar i qeramikës për hidrogjen Thyratron është bërë nga oksidet e aluminit me min. Pastërtia 95%, Mund të formohet përmes presionit të thatë, presionit të nxehtë, shtypjes ISO. Në rastin e zakonshëm, të dy molibden-mangani...

  Kontaktoni Tani

 • 0,5 mm hedh shirit 96% nënshtresa qeramike oksid alumini

  0,5 mm hedh shirit 96% nënshtresa qeramike oksid alumini

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 5,000,000 pcs/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  0,5 mm Hedhje në Shirit 96% Substrate Qeramike Oksid Alumini Ne përqendrohemi në prodhimin e një game të gjerë të substrateve qeramike të oksidit të aluminit, duke përfshirë 1. Përzgjedhja e vargut të pastërtisë së aluminit nga 95% në 99.7% alumin; Gjithashtu, merreni me nënshtresa qeramike ZrO2, nënshtresa karabit...

  Kontaktoni Tani

 • Meshë qeramike e përpunuar dhe e lëmuar ZirO2

  Meshë qeramike e përpunuar dhe e lëmuar ZirO2

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Set/Sets

  Meshë qeramike e përpunuar dhe e lëmuar ZirO2 Wafers qeramike përdoren në shumë aplikacione elektronike, ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit termikisht të qëndrueshëm për të përcjellë nxehtësinë nga përbërësit elektronikë, ndërsa izolimi elektrik i tyre, dhe materiali kryesor është qeramika e oksidit...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresë alumini qeramike e prerë me lazer

  Nënshtresë alumini qeramike e prerë me lazer

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Nënshtresa alumini qeramike me prerje me lazer Në mënyrë që të merrni një dizajn dhe formë të ndërlikuar të personalizuar në industri të paraqitur, prerja me lazer është një përpunim dytësor me precizion të lartë për substratin e përparuar të aluminit qeramik, i cili është një metodë prodhimi me shumë kosto efektive...

  Kontaktoni Tani

 • Pllaka termike qeramike në qeramikën e oksidit të aluminit

  Pllaka termike qeramike në qeramikën e oksidit të aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Pllaka termike qeramike në qeramikën e oksidit të aluminit Për shkak të përçueshmërisë së lartë termike të aluminit, shpërndarjes së nxehtësisë dhe vetive të jashtëzakonshme të izolimit, ndërkohë, ka rezistencë të jashtëzakonshme ndaj konsumit, fortësi më të madhe se pothuajse të gjitha pjesët metalike dhe densitet më...

  Kontaktoni Tani

 • Substrati qeramik elektrik 96 alumin

  Substrati qeramik elektrik 96 alumin

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Substrati qeramik elektrik 96 alumin Qeramika Alumina është lloj i qeramikës strukturore, me rezistencë izolimi, rezistencë ndaj tensionit, forcë të lartë, përçueshmëri të mirë termike, humbje dielektrike, karakteristika të qëndrueshme elektrike të performancës. Përdoret në substratet elektronike qeramike, izolimin...

  Kontaktoni Tani

 • Përpunimi me precizion të lartë substrate qeramike alumini 99%

  Përpunimi me precizion të lartë substrate qeramike alumini 99%

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Substrate qeramike alumini 99% Nënshtresa qeramike prej alumini 99% ka një veti më të mirë të mekanizmit sesa 95% alumini ose pjesë të tjera qeramike me alumin të ulët. Metodat kryesore të prodhimit për substratin qeramik të aluminit 99% përfshijnë hedhjen e kasetës së thatë. Ne mund të prodhojmë nga min. madhësi në...

  Kontaktoni Tani

 • Yttria precize nënshtresë qeramike të stabilizuar nga zirkonia

  Yttria precize nënshtresë qeramike të stabilizuar nga zirkonia

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike e zirkonit Përshkrim: ZrO2 i pastër është i bardhë, i verdhë ose gri kur përmban papastërti, zakonisht përmban HfO2, lehtësisht. Ekzistojnë tre ZrO2 të pastër kristalorë në presionin atmosferik: Monoklinika Zirkonia (m-ZrO2), Shtimi i stabilizuesit CaO, MgO, Y2O3, shënuar si Ca-PSZ, Mg-PSZ, Y-PSZ....

  Kontaktoni Tani

 • Fletë qeramike Ultra Thin White Zro2 Zirconica

  Fletë qeramike Ultra Thin White Zro2 Zirconica

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Fletë qeramike Ultra Thin White Zro2 Zirconica Fletët qeramike zirkonia përdoren në shumë aplikacione elektronike, ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit termikisht të qëndrueshëm për të përcjellë nxehtësinë larg përbërësve elektronikë, ndërsa izolimi elektrik i tyre. Përveç kësaj, klasa e ndryshme e...

  Kontaktoni Tani

 • Shtypja e thatë substrate qeramike aluminit 99.5% al2o3

  Shtypja e thatë substrate qeramike aluminit 99.5% al2o3

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa qeramike e aluminit rozë e lëmuar mirë Nënshtresa qeramike e aluminit me shtypje të thatë 99.5% ka një trup shumë të dendur, sepse u vendos nga përpunimi i prodhimit. Këto artikuj kanë rezistencë ndaj konsumimit, goditje dhe rezistencë ndaj temperaturës së lartë, anti-kimi. Ata janë rezistent ndaj konsumit...

  Kontaktoni Tani

 • Pjese qeramike alumini izoluese elektrike me permasa te medha

  Pjese qeramike alumini izoluese elektrike me permasa te medha

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Meshë izoluese qeramike prej alumini Meshë alumini qeramike përdoret gjerësisht në shumëllojshmëri të pajisjeve elektrike, elektronike, gjysmëpërçues sepse izolimi i saj i lartë, përçueshmëria e lartë termike, rezistenca ndaj temperaturës së lartë, vetitë anti-kimike. Gjithashtu shumëllojshmëria e meshës prej qeramike...

  Kontaktoni Tani

 • Zonë qeramike me porosi të shpërndarjes së nxehtësisë industriale

  Zonë qeramike me porosi të shpërndarjes së nxehtësisë industriale

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 50000 pieces/month

  • Min. urdhër: 1 Piece/Pieces

  Zonë qeramike me porosi të shpërndarjes së nxehtësisë industriale Përshkrimi i meshëve qeramike AlN Wafera qeramike aln e cila ka përçueshmëri të lartë termike prej më shumë se 170W / m. K, rezistencë e lartë, humbje e ulët dielektrike, izolim i mirë dhe disa veti të tjera të shkëlqyera. Wafer ALN është zgjedhja më e...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresë qeramike izoluese YTZP zro2 zirkonia

  Nënshtresë qeramike izoluese YTZP zro2 zirkonia

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresë qeramike zirkonia Përshkrim: Struktura jonë angazhohet në R&D, prodhim dhe shitje të produkteve të materialeve të përparuara qeramike, përfshirë Aluminin, Zirkoninë, karabit e Silicit dhe materiale të tjera të përparuara. Përmes proceseve të ndryshme të prodhimit, ne furnizojmë komponentë të qeramikës...

  Kontaktoni Tani

 • Aliazhi alumini i aluminit metalik i aluminit, qeramike substrate CoB

  Aliazhi alumini i aluminit metalik i aluminit, qeramike substrate CoB

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Substruksioni i nitrurit të aluminit CoB Ne ofrojmë substrate CoB të ndryshme të tipit të nitrurit të tipit të ndryshme nga presioni i thatë nga min. me madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë 0.30 trashësi tipike, 0.38 trashë, 0.50 mm të trasha, 0.635 mm të trasha, 1.0 mm të trasha. Përveç kësaj,...

  Kontaktoni Tani

 • Izolimi termik fletë qeramike Aln alumini me nitride

  Izolimi termik fletë qeramike Aln alumini me nitride

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Fletë qeramike nitrid alumini Nitridi i aluminit në përgjithësi përbërja kimike Al 65.81%, N34.19, goditja e tij termike është më e lartë se alumini, rezistente ndaj nxehtësisë ekstreme 2200. Ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit në arsenidin e shkrirë të aluminit dhe galiumit metalik, veçanërisht për aluminin e...

  Kontaktoni Tani

 • Vishni substratin e qeramikës së aluminit me izolim të rezistencës

  Vishni substratin e qeramikës së aluminit me izolim të rezistencës

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresa seramik qeramike alumini Ne ofrojmë shumë alumin të llojeve të ndryshëm, zirkonia dhe substrate alumini nitride seramik duke hedhur kasetë dhe duke shtypur të thatë nga min. madhësi në madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë tipike 0.2 mm të trasha, 0.30 të trasha, 0.38 të trasha, 0.50 mm...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresat qeramike të aluminit rozë të lëmuar të lartë dielektrikë

  Nënshtresat qeramike të aluminit rozë të lëmuar të lartë dielektrikë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresat qeramike të aluminit rozë të lëmuar të lartë dielektrikë Oksid alumini, Al2O3 është një material kryesor inxhinierik. Ajo ofron një kombinim të vetive të mira mekanike dhe vetive elektrike që çojnë në një gamë të gjerë aplikimesh. Aktualisht, ne kemi prodhuar substrate qeramike me alumin me ngjyra...

  Kontaktoni Tani

 • Madhësi e madhe alniumi substrat seramik i nitridit të aluminit

  Madhësi e madhe alniumi substrat seramik i nitridit të aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 500 Piece/Pieces

  Nënshtresë qeramike Aln Nënshtresa qeramike është një material paketimi elektronik i përdorur shpesh, i përdorur gjerësisht në paketimin e qarkut të integruar hibrid dhe modulit shumëfish. Përparësitë e nënshtresave qeramike janë: . Fortësi e lartë mekanike Insulation Izolim i mirë elektrik ● Low konstante dielektrike...

  Kontaktoni Tani

 • Nënshtresë elektronike qeramike me film të hollë

  Nënshtresë elektronike qeramike me film të hollë

  • markë: Qeramika Jinghui

  • paketim: Kartoni i eksportit

  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  • Min. urdhër: 100 Set/Sets

  Nënshtresë qeramike me film të hollë Përshkrim: Nënshtresa qeramike e filmit të hollë përdoret në shumë aplikacione elektronike ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit termikisht të qëndrueshëm për të përcjellë nxehtësinë larg përbërësve elektronikë ndërsa izolimi elektrik i tyre. Përveç kësaj, klasa e...

  Kontaktoni Tani

 • video
 • Baza qeramike e metalizimit me plating ari për spirale

DREJTO NJË MESAZH

We didn't put all products on website. If you can't find the product you're looking for, please contact us for more information.

Lista e produkteve të përafërta