Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Unaza qeramike e vulosur mekanike SSiC me presion të lartë për pompë
Unaza qeramike e vulosur mekanike SSiC me presion të lartë për pompë

Unaza qeramike e vulosur mekanike SSiC me presion të lartë për pompë

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 10 Bag/Bags
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Structure: Single End

  Pressure: High Pressure Mechanical Seals

  Speed: High-Speed Mechanical Seal

  Temperature: High Temperature Mechanical Seal

  Standard: Nonstandard, Standard

  Type: HU1

  Balance: Unbalanced

  Performance: Corrosion

  Product Name: Mechanical SSiC Seal Ceramic Ring

  Color: Black

  Density: 3.10g/cm3

  Features: Super Hardness And Wear Resistance

  Application: Work As Ceramic Seal Face In Pumps

Additional Info

  paketim: Paketimi individual së pari, më pas kartoni i eksportuar i paketuar

  prodhimtari: 200,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Hunan

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS, REACH

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen,HongKong,Shanghai

përshkrim i produktit

Unaza qeramike e vulosur mekanike SSiC me presion të lartë për pompë

Karakteristikat kryesore të unazave qeramike të vulosura SiC

1. Ngurtësia e jashtëzakonshme, ngurtësia fizike është deri në 2500MPa
2. Qëndrueshmëri e shkëlqyer kimike kundër acidit të fortë dhe alkali të nxehtë dhe pa ndryshk përgjithmonë
3. Rezistencë e shkëlqyer ndaj rezistencës ndaj konsumit, mbi 276 herë sesa çeliku inox
4. Cilësia e përsosur e sipërfaqes së rrëshqitjes: sipërfaqja e ngjashme me diamantin, afërsia për të qenë Ra0.1
5. Rezistencë në temperaturë të lartë, qëndroni me mbi 1600 ℃ pa deformime
6. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, ngurtësia, forca kompresive dhe fleksibile
7. Përmasa të sakta dhe të qëndrueshme çdo grumbull përmes bluarjes së mirë, përpunimit CNC
8. Eko-miqësore dhe e sigurt, materiali plotëson plotësisht FDA, LFGB, REACH, RoHS
9. Forca e qëndrueshme thyerëse, dhe më pak variancë në figurë, formë dhe dimension

Specifikimi i unazës së vulës qeramike SiC

Available materials
Silicon carbide (SiO2), 95%, 99%, 99.5% alumina, Silicon nitride (Si3N4) and Zirconia(ZrO2)
Surface roughness
Fine polishing better than Ra 0.3, diamond polishing better than Ra 0.1
Dimensional capability
The max. outer diameter up to 50 mm
Other parameters
Flatness to be 0.002 mm, perpendicularity: 0.005 mm, Parallelism : 0.002 mm
Nominal tolerance
Size less than 10 mm with 0.10 mm, size over than 10 mm with 1% of dimensions
Precision process
Polishing, fine grinding, CNC machining

Përshkrimi i unazave qeramike të vulosura SiC

Karbidi i silikonit është në të njëjtën familje me qeramikë, por fytyra qeramike e vulës SiC ka një ngurtësi dhe lubrifikim shumë më të mirë se ato të oksidit të aluminit (Alumina). Ekzistojnë 2 lloje të karbidit të silikonit, ai është drejtpërdrejt karbid silikoni (SSiC), një tjetër është karbid silikoni i lidhur me reaksione (RBSiC) .SSiC mund t'i rezistojë temperaturës dhe presionit më të lartë se RBSiC.

Ne ofrojmë një larmi të fytyrës qeramike të personalizuar dhe standarde të vulës nga prototyping në prodhim masiv. Të gjitha këto fytyra të vulave qeramike përdoren gjerësisht në një pompë të ndryshme uji, gaz dhe prodhim nafte, kimike dhe petrokimike, rafineri, energji elektrike, farmaceutike etj.


Avantazhi ynë

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?

Një: Ne jemi një prodhues i drejtpërdrejtë profesional për produkte të ndryshme teknike qeramike. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.


P 2: A dërgoni një mostër për të kontrolluar?

Përgjigje: Sigurisht, modeli standard me dimensione ekzistuese në magazinë mund të sigurojë kampion falas, por mbledhja e mallrave.


P 4: Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin.

Ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me hetimin tuaj si përparësi.


P 5: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne mbështesim kërkesën e personalizuar sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme nga prototipizimi deri tek prodhimi masiv.


P 6: Si të sigurohet cilësi?

Përgjigje: Të gjitha dimensionet do të kryhen inspektim të mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet një inspektim kozmetik 100%.


P 7: Me cilat produkte të tjerë merreni?
A: Ne përqëndrohemi në një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar, komponentëve qeramikë të zirkonisë, burr-bluarës qeramike, substratit qeramik, fletë qeramike etj.

Kategoritë e Produktit : Vula qeramike > Qeramike vulos fytyrat

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta