Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Tubat qeramike > Alumina qeramike tub > Tubat mbrojtëse prej alumini qeramike me termoelement

Tubat mbrojtëse prej alumini qeramike me termoelement

Tubat mbrojtëse prej alumini qeramike me termoelement

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: 99.5% Al2O3 Or Higher Purity

Color: Ivory, Pink

Precision Process: Fine Grinding, Machining

Features: Excellent High Dielectric, Anti-high Temperature

Application: Thermocouple Ceramic Tube, Protective Ceramic Tube

Max. OD: 100mm

Max. Overall Length: 300mm

Type: Both End Open, One End Closed

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 6914100000

port: Shenzhen Port,HK Port

përshkrim i produktit

Tubat mbrojtëse qeramike me termoelement

Për shkak të përdorimit të ndryshëm me temperaturë të ndryshme, duhet të përdoret një përzgjedhje e pastërtisë së aluminit për prodhimin e tubave mbrojtës të termoelementit qeramik, siç janë tubat mbrojtëse me termoelement 95%, tuba qeramike prej 99% dhe tubi mbrojtës qeramik 99.7%. Ndonjëherë, një përmbajtje më e lartë e aluminit se 99.7% është e nevojshme për përdorimin e temperaturës së lartë.

Specifikim:

1. Shkalla e lëndës së parë: 95%, 99%, 99.5% dhe 99.7% alumin;

2. Diametri i jashtëm: Mund të jetë deri në 300mm, gjatësia e përgjithshme mund të jetë deri në 2000mm;

3. Toleranca e tubave të mbrojtjes qeramike: Toleranca më e mirë mund të jetë +/- 0.01mm pas bluarjes;

4. Ne mbështesim tubin e mbrojtjes termoelement të bërë nga alumini me porosi bazuar në vizatimin dhe mostrat e klientit.

5. Prototyping mostrat për aftësinë e prodhimit në masë


Tiparet e kryeministrit:

● Forca e lartë e mekanizmit ● Rezistenca e lartë e temperaturës

● Rezistencë e madhe ndaj ndikimit termik ● Koeficienti i ulët i zgjerimit termik

Ftohja e mirë dhe pronat e nxehta të papritura Rezistenca ndaj korrozionit acid dhe alkali


Produkte të ngjashme

Thermocouple ceramic protection tubesalumina ceramic tubesC799 alumina ceramic protection tubeceramic heater tube

Shërbimi ynë

Why choose us


Profili i kompanisë

Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike 'prodhuesit në Kinë për më shumë se 13 vjet.

Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.

Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.

Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikën e Veriut, Azinë, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut në më shumë se 50 vende.

Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Alumina qeramike tub

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere