Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Gjysmë tub qeramike teknike alumine me pastërti të lartë teknike

Gjysmë tub qeramike teknike alumine me pastërti të lartë teknike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.CT.017

  Material: Alumina

  Color: White

  Method Of Forming: Injection Or Hot Pressing

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Specification: Customized

  Features: Excellent Insulation

  Application: Ceramic Lining Tube, Ceramic Support Case

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 1,000,000 pcs/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air,Int'l express

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,HongKong Port

përshkrim i produktit

Gjysmë tub qeramike teknike alumine me pastërti të lartë teknike

Përshkrimi i tubit qeramik

Për të përmbushur disa aplikime speciale, ne jemi të aftë të merremi me një shumëllojshmëri të gjeometrive të ndryshme të tubit qeramik, duke përfshirë gjysmë tubin, tubin qeramik me çarë, tubin qeramik me hap, tubin qeramik me vrima të shumta.

Me vetë gjendjen tonë të procesit të prodhimit të artit, si zgjedhja e metodave të formimit, shkrirja, përpunimi me precizion të lartë, metalizimi dhe elektroplimi dhe trajtimi sipërfaqësor, ndihmon shumë në arritjen e kërkesës më të fortë të klientëve. Y ou janë të mirëpritur për të arritur të na çdo kohë në qoftë se ju jeni në nevojë për disa tuba qeramike formë të veçantë.

Specifikimi i tubit qeramik

1. Opsionet e materialit: alumin të pastërtisë së ndryshme (nga 95% në 99.8%), zirkoni, karbid silikoni, mullite
2. Metodat e formimit: Nxjerrja, presioni i thatë, presioni i nxehtë, formimi i injeksionit qeramik, ISO i shtypur
3. Aftësia e madhësisë: Min. diametri i brendshëm mund të jetë 1 mm, Maks. diametri i jashtëm mund të jetë 800 mm
4. Toleranca: diametri i jashtëm mund të jetë 0.005 mm, diametri i brendshëm mund të jetë 0.01 mm, gjatësia e përgjithshme mund të jetë 0.01 mm
5. Trajtimi i sipërfaqes: Sipërfaqja e jashtme dhe e brendshme që lëmohet, xham apo metalizohet
6. Përpunimi sekondar: machining CNC, lapping, bluarje, prerje precize dhe kështu me radhë

Karakteristikat kryesore të tubit qeramik

1. Izolim i jashtëzakonshëm elektrik, gjithmonë ne në shumë aplikime të tensionit të lartë, me rrymë të lartë
2. Rezistencë e jashtëzakonshme e konsumit, mbi 276 herë në krahasim me çelik inox
3. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, ngurtësia, forca shtrënguese dhe flexurale janë çelik inox shumë më i lartë
4. Rezistenca e jashtëzakonshme ndaj korrozionit, ajo mund t'i rezistojë acideve të ndryshme dhe alkaleve të forta, si HF, H2SO4


Galeria e tubit qeramik alumine

Large diameter alumina ceramic tubePink ceramic heater tubeDouble bores alumina ceramic tube

vërejtje:

Ne mund të ofrojmë tuba qeramikë të ndryshëm alumini nga madhësia e vogël në madhësi të madhe, zgjedhja e shkallës së materialeve,

forma të veçanta dhe shumohen ngjyrat.


Të dhënat e pronave të Alumina

General Property Units 99.5% alumina 99% alumina 95% alumina
Mechanical Density g/cm3 ≥3.85 ≥3.80 ≥3.60
Water absorption % 0 0 0
Hardness HV 1700 1700 1500
Flexural strength Mpa ≥379 ≥338 ≥320
Compressive strength Mpa ≥2240 ≥2240 ≥2000
Fracture toughness Mpa m 1/2 4-5 4-5 3-4
Thermal Max. service
temperature
(Non-loading)
1650 1600 1450
CTE (20-800℃) 1×10 -6 /℃ 6.5~8.0 6.2~8.0 5.0~8.0
Thermal shock T(℃) ≥250 ≥200 ≥220
Thermal conductivity (25℃ ) W/m.k 30 29 24
Specific heat 1 x 10 3 J/(kg·K) 0.78 0.78 0.78
Electrical Volume resistivity (25℃ ) ohm.cm >1 x 10 14 >1 x 10 14 >1 x 10 14
Insulation strength KV/mm 19 18 18
Dielectric constant (1Mhz) (E) 9.7 9.5 9.5


Përparësia jonë

1. Zotëron pajisje prodhuese gjithëpërfshirëse në shtëpi nga përgatitja e lëndës së parë deri te makinat e proceseve dytësore.
2. Me mbi 15 vjet përvojë prodhuese të OEM, ODM, dhe me ekipe profesioniste, të besueshme dhe profesioniste.
3. Sistemi i kontrollit të rreptë dhe të plotë të kontrollit të cilësisë, përfshirë IQC, IPQC, OQC sipas sistemit të menaxhimit të cilësisë ISO.
4. Mbështetni nevoja speciale dhe të bëra me porosi, pavarësisht se çfarë është prototipizimi dhe R&D, apo kërkesa masive serike për uljen e kostos.
5. Ofrimi i shumë përzgjedhjes së materialeve qeramike teknike, përfshirë aluminin, zirkoninë, karbidin e silikonit, steatitin, karbidin e silikonit.
6. Ne kemi të bëjmë me çdo rast për të rritur konkurrencën e klientëve, dhe për të bërë rritjen e biznesit të tyre.
7. Sigurimi i përbërësve qeramikë me një ndalesë, përfshirë tubat qeramikë, shufrat qeramike, pllaka qeramike industriale, izoluesit e ndryshëm qeramikë.

Workshop and quality guarantee


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues profesional. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë dhe të bashkëpunoni me ne.

P2: A është në dispozicion për të prodhuar produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim tuba qeramikë të bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modeleve, trajtimit sipërfaqësor.
Q3. Kur mund ta marr çmimin pasi ta dërgoj kërkesën?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin,
ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me hetimin tuaj si përparësi.
Q4. Si të siguroni cilësi në fabrikën tuaj?
A: Kontrolli i rreptë i cilësisë do të bëhet në linjën e prodhimit, përfshirë IQC, IPQC, QA, OQC,
gjithashtu të dy CKP, AQL përdoren rregullisht në prodhim.
Q5.A mund të prodhoni pjesë të tjera teknike qeramike?
Përgjigje: Ne gjithashtu përqendrohemi në prodhimin e qeramikës së metalizuar, pllakës qeramike industriale, përbërësve qeramikë të zirkonisë.

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Alumina qeramike tub

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta