Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Pastërti e Lartë Industriale 99% 99.5% Alumina Tuba qeramike

Pastërti e Lartë Industriale 99% 99.5% Alumina Tuba qeramike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: JH.CT.014

  Material: High Purity Alumina

  Color: White,pink, Ivory,black

  Max. OD: 300mm

  Max. Overall Length: 1000mm

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Min. ID: 1mm

  Min. Wall Thickness: 0.6mm

  Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

  Application: Ceramic Lining Tube, Protective Ceramic Tube

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 6914100000

  port: Shenzhen Port,HK Port

përshkrim i produktit

Pastërti e Lartë Industriale 99% 99.5% Alumina Tuba qeramike

Specifikimi i tubit qeramik të aluminit
1. Opsione materiale: aluminë të pastërtisë së ndryshme (nga 95% në 99.8%), zirkoni, karbid silikoni, steatiti
2. Metodat e formimit: Nxjerrja, presioni i thatë, presioni i nxehtë, formimi i injeksionit qeramik, ISO i shtypur
3. Aftësia e dimensionit: Min. diametri i brendshëm mund të jetë 1 mm, Maks. diametri i jashtëm mund të jetë 800 mm
4. Toleranca: diametri i jashtëm mund të jetë 0,005 mm, diametri i brendshëm mund të jetë 0.01 mm, gjatësia e përgjithshme mund të jetë 0.01 mm
5. Trajtimi i sipërfaqes: Sipërfaqja e jashtme dhe e brendshme që duhet të jetë e lëpirë, e lëmuar, me xham ose e metalizuar
6. Përpunimi sekondar: Përpunimi CNC, lapping, bluarje, shpim, filetim, prerje precize dhe kështu me radhë

Karakteristikat kryesore të tubit qeramik të aluminit
1. Rezistencë e jashtëzakonshme e konsumit, mbi 276 herë në krahasim me çelik inox
2. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, fortësia, forca shtrënguese dhe flexurale janë çelik inox shumë më i lartë
3. Rezistencë e jashtëzakonshme ndaj korrozionit, ajo mund t'i rezistojë acideve të ndryshme dhe alkaleve të forta, si HF, H2SO4
4. Izolim i jashtëzakonshëm elektrik, ai gjithmonë përdor në aplikacionin e tensionit të lartë, me rrymë të lartë

Përshkrimi i tubit qeramik të aluminit

Oksidi i aluminit (Alumina, Al2O3) është materiali qeramik i përparuar më i përdorur gjerësisht për shkak të karakteristikave të tyre të pazgjidhura dhe avantazhit me kosto efektive. Ashtu si me rritjen e pastërtisë, ashtu edhe rritja e rezistencës ndaj konsumit gjithashtu rritet, kështu që aluminat grupohen së bashku bazuar në nivelet e pastërtisë, duke përfshirë 75% alumin, 85% alumin, 90% alumin, 95% alumin, 99% alumin, 99,5% alumin, 99.8% alumin, 99.9% alumin.

Tubat qeramikë Alumina zakonisht përdoren si një lloj standard mbrojtës, kështu që objekti ynë ka shumë zgjedhje të stoqeve. Inventari ynë i gjerë, i disponueshëm, na mundëson të furnizojmë menjëherë nevojat e tubit qeramik të klientit tonë, madje edhe për produkte të vështira ose të specializuara. Me përjashtim të modelit standard, të dy skajet e hapura tub qeramike, ne prodhojmë edhe një tub qeramik të mbyllur me një fund, katror, ​​drejtkëndor, hex, dyfishtë, tub tri-bores.
Aluminet përdoren në një larmi aplikimesh për qëllime të përgjithshme, dhe shkalla e tyre zgjidhet bazuar në mjedisin e aplikimit. Për më tepër, alumina e pastërtisë së ndryshme mund të formulohet në fabrikën tonë nëse është e nevojshme për më shumë kërkesa për kërkesa


Galeria e tubit qeramik alumina

Threaded alumina ceramic tube Threaded alumina ceramic tube99.5% alumina ceramic tube

vërejtje:

Ne jemi në gjendje të arrijmë një shumëllojshmëri të kërkesave të veçanta të tubave qeramikë, duke përfshirë materiale të ndryshme,

dizajne të ndryshme, gjeometri të ndryshme.


Të dhënat teknike të pastërtisë së ndryshme të aluminit

Gerneral
Property 
Units
99.5% al2o3 99.2% al2o3 95% al2o3
Mechanical
Density 
g/cm3
≥3.90
≥3.85
≥3.65
Water absorption 

0
0
0
Hardness 
HV
1700
1700
1500
Flexural strength 
Mpa
≥379 
≥338
≥320
Compressive strength 
Mpa
≥2240 
≥2240 
≥2000
Fracture toughness 
Mpam^1/2 
4-5 
4-5 
3~4
Thermal
Max. service temperature
(Non-loading)
℃ 
1700
1600 
1500
CTE (20-800℃)
1×10 -6 /℃ 
6.5~8.0
6.2~8.0
5.0~8.0
Thermal shock 
T(℃) 
≥250
≥220
≥200
Thermal conductivity
W/m.k
30 29 24
Specific heat 
1 x 10^3 J/(kg·K)
0.78 
0.78 
0.78 
Electrical
Volume resistivity
25℃
ohm.cm
>1 x 10^14 
>1 x 10^14 
>1 x 10^14 
300℃
1 x 10^12 
8 x 10^11 
10 ^12 -10^13 
500℃
5 x 10^10 
2 x 10^ 9 
1 x 10^9 
Insulation strength
KV/mm 
19 
18 18
Dielectric constant (1Mhz)
(E) 
9.7
9.5 9.5

Përparësia dhe forca jonë

Workshop and quality guaranteeFAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1: A është në dispozicion për të prodhuar produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim tuba qeramikë të bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modeleve, trajtimit sipërfaqësor.

Q2. Kur mund ta marr çmimin pasi ta dërgoj kërkesën?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin,

ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me hetimin tuaj si përparësi.

Q3. Si të siguroni cilësi në fabrikën tuaj?
A: Kontrolli i rreptë i cilësisë do të bëhet në linjën e prodhimit, përfshirë IQC, IPQC, QA, OQC,

gjithashtu të dy CKP, AQL përdoren rregullisht në prodhim.
Q4. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues profesional. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë dhe të bashkëpunoni me ne.

Q5.A mund të prodhoni pjesë të tjera teknike qeramike?

Përgjigje: Ne gjithashtu përqendrohemi në prodhimin e qeramikës së metalizuar, pllakave qeramike industriale, vulave qeramike dhe qeramikës së tekstilit.

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Alumina qeramike tub

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta