Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Tubat qeramike > Alumina qeramike tub > Tub me qeramikë të aluminit me diametër të vogël

Tub me qeramikë të aluminit me diametër të vogël
Tub me qeramikë të aluminit me diametër të vogël
Tub me qeramikë të aluminit me diametër të vogël
Tub me qeramikë të aluminit me diametër të vogël

Tub me qeramikë të aluminit me diametër të vogël

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: 95% Alumina

Color: White,pink

Min. Inner Diameter: 0.6mm

Max. Overall Length: 100mm

Precision Process: Fine Grinding

Min. Wall Thickness: 1mm

Features: Excellent Wear Resistance, Anti-high Temperature

Application: Ceramic Lining Tube, Protective Ceramic Housing

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 1,000,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

përshkrim i produktit

Në disa përdorime speficike, tub qeramike me diametër të vogël në qeramikë të oksidit të aluminit është i nevojshëm, si mbajtëse qeramike, mëngë qeramike dhe kështu me radhë. Ne mund të bëjmë që diametri të jetë 0.80mm.

Ekziston një përzgjedhje e materialit të klasës së ndryshme të tubit të qeramikës së aluminit, duke mbuluar pastërtinë 95% deri 99.8%. Procesi kryesisht i formuar ne perdorim perfshin formimin e injektimit qeramik, shtypjen e thates dhe shtypjen e nxehte.

Ne jemi në gjendje të arrijmë shumëllojshmërinë e konfigurimit kompleks të tubit qeramik me diametër të brendshëm shumë të vogël që të jetë 0,6 mm, si rrumbullakët, katrorët, retangularët, magjitë, dyfishtë, tri-bores, një fund i hapur etj. Ndërkohë, të arrijë kërkesë shumë të lartë të saktësisë në dimensionale nëpërmjet bluarjeve të mëdha, përpunimit të CNC.

Produkte të ngjashme

Small diameter alumina ceramic tube Ceramic sleeves Ceramic thermocouple protection tubes Ceramic ferrule

Shërbimi ynë

Why choose us


Profili i kompanisë


Ne, në Jinghui Industrisë Ltd, është një prodhuesi kryesor i avancuar qeramike 'prodhuesit në Kinë për më shumë se 13 vjet.

Metodat e prodhimit të përzgjedhjes përfshijnë shtypjen e thatë, shtypjen e nxehtë, shtypjen isostatike, formimin e injektimit me qeramikë, nxjerrjen me përzgjedhjen e materialeve. Gjithashtu ne kemi përpunimin tonë të plotë të saktë të precison dhe të qitjes linjë prodhimi. Të tilla si metallizing, lustrim, bluarje gjobë, machining CNC, prerja lazer dhe kështu me radhë.


Produktet e cilësisë vijnë nga arti i gjendjes së proceseve prodhuese, gjithashtu ka nevojë për mjet të avancuar të inspektimit. Pajisjet kryesore të inspektimit përfshijnë CMM, projektor etj.


Me produktet tona të besueshme, shërbim profesional dhe kredi të mirë të themeluar me klientët, ne kemi eksportuar prodhimet tona në Evropë, Amerikës së Veriut, Azi, Amerikën e Jugut, Afrikën e Jugut, mbi 50 vende


Avantazhi ynë Workshop and quality guaranteeInformatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Tubat qeramike > Alumina qeramike tub

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere