Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike > Industriale Si3N4 Substrate qeramike

Industriale Si3N4 Substrate qeramike

Industriale Si3N4 Substrate qeramike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Color: White, Pink, Balck, Ivory

Max. OD: 300mm

Max. Overall Length: 500mm

Min. Wall Thickness: 0.3mm

Precision Process: Fine Grinding,maching,laser Cutting

Tolerance: Best To Be 0.01mm

Certificate: ISO9001:2008, SGS

Features: Excellent Insulation, Heat Dissipation

Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Material: Silicon Nitride

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Industriale Si3N4 Substrate qeramike

Nitridi i silikonit është një material superhard, i cili ka lubrifikant dhe mban rezistencë. Përveç kësaj, ajo nuk reagon me acide të tjera inorganike përveç acidit hidrofluorik. Ajo ka rezistencë të fortë korrozioni dhe rezistencë të oksidimit të temperaturës së lartë. Dhe gjithashtu mund t'i rezistojë shokut të ftohtë dhe të nxehtësisë, të nxehet deri në më shumë se 1000 gradë në ajër, ftohje të shpejtë dhe pastaj ngrohje të shpejtë dhe nuk do të thyhet.

Për shkak se qeramika e nitridit të silikonit ka karakteristika të tilla të shkëlqyera, njerëzit shpesh e përdorin atë për prodhimin e komponentëve mekanike si pllakat qeramike Si3N4, kushinetat Si3N4, kthetrat me turbinë me gaz nitride silikoni, unaza mekanike Si3N4 dhe moulds të përhershëm.

Produkte të ngjashme


Si3N4 ceramic substrateRound ceramic substrateNitride aluminum substrateRound ceramic substrateShërbimi ynë

Why choose us


Prezantimi i kompanisë


Company Profile

Workshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products