Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike > Substrati katalitik monolit i qeramikës Cordierite

Substrati katalitik monolit i qeramikës Cordierite

Substrati katalitik monolit i qeramikës Cordierite

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Standard

Material: 95%, 99% Or 99.5% Alumina

Color: White, Pink, Balck, Ivory

Max. OD: 300mm

Max. Overall Length: 500mm

Min. Wall Thickness: 0.3mm

Precision Process: Fine Grinding,maching,laser Cutting

Tolerance: Best To Be 0.01mm

Certificate: ISO9001:2008, SGS

Features: Excellent Insulation, Heat Dissipation

Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Substrati qeramik alumini

Përshkrim:

Substrate katalitike qeramike mund të konvertojë substanca të dëmshme si HC, CO, NOx në H2O të padëmshme, CO2, N2, e cila është teknologjia më e popullarizuar dhe premtuese në fushën e automjetit pas trajtimit të terrenit. Substrukturat tona katalitike të konvertimit kanë përdorur vendin teknologjia e veshjes me precizion të lartë, kanë përparësi më të lartë të kostos krahasuar me substratet katalizatorë jashtë vendit; Substrati katalitik katalizator qeramik ka performancë të mirë të nisjes së ftohtë dhe qëndrueshmëri, plotëson standardet e emetimit V / VI nga autoriteti i institucioneve shtetërore.

Tiparet e kryeministrit:

1. Sipërfaqja e lartë specifike e sipërfaqes: sigurohuni që gazi i shkarkimit mund të kontaktojë mjaftueshëm katalizatorin.
2. Thithja e qëndrueshme e ujit: katalizatori garantues mund të mbështillet në mënyrë të qëndrueshme dhe të barabartë në sipërfaqen e substratit, kështu që nuk ka mbeturina për shtresë shumë të trashë.
3. Ngrohja e karaktereve: pas fillimit të motorit, temperatura e substratit mund të arrijë temperaturën aktive të katalizatorit në kohën më të shkurtër.
4. Rezistenca e ulët e shkarkimit: kërkoni rezistencën e shkarkimit të substratit në motor të ulët, në mënyrë që të mos ndikojë në performancën e motorit.
5. Intensiteti i lartë: substrati katalitik konverter zakonisht punon në makina me gunga, kështu që intensiteti i substrate duhet të jetë tepër i lartë për t'u shkatërruar.
6. Asambleja e përkryer: substrate katalitike qeramike janë pjesë e shkarkimit; Pamja perfekte dhe dimensioni i saktë mund të sigurojnë asamblenë të përsosur

Produkte të ngjashme

ceramic catalytic converter substrate ceramic catalytic converter substrate ceramic fliter tube
Shërbimi ynë

Why choose us


Prezantimi i kompanisë


Company Profile

Workshop and quality guarantee


Informatat kontaktuese

Contact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products