Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike > Nënshtresa serumike e alumit nitrid alum me madhësi të madhe

Nënshtresa serumike e alumit nitrid alum me madhësi të madhe
Nënshtresa serumike e alumit nitrid alum me madhësi të madhe
Nënshtresa serumike e alumit nitrid alum me madhësi të madhe

Nënshtresa serumike e alumit nitrid alum me madhësi të madhe

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Alumium Nitride Ceramics

Color: White, Gray, Brown

Max. OD: 127mm

Max. Overall Length: 127mm

Min. Wall Thickness: 0.40mm

Precision Process: Laser Cutting, Machining, Polishing, Galzing

Tolerance: Best To Be 0.01mm

Certificate: ISO9001:2008, SGS

Features: Excellent Insulation, Low Thermal Conductivity

Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Substrati Aln qeramik

Substrati Qeramik është një material paketimi elektronik i përdorur shpesh, i përdorur gjerësisht në paketimin e qarkut të integruar hibrid dhe modulit multichip. Përparësitë e Substrateve Qeramike janë:

Strength Fortësi e lartë mekanike
Insulation Izolim i mirë elektrik
Low konstante dielektrike dhe humbje dielektrike
Expansion Zgjerim i ngjashëm termik me përbërës elektronikë
Conduct Përçueshmëri e lartë termike
Rezistencë të shkëlqyer korrozioni

Kompania jonë është duke u përqëndruar në aluminin e prodhimit (Al2O3) Nënshtresa qeramike, nënshtresa qeramike (zrokonia (ZrO2) qeramike dhe nitrid alumini (AlN) substrate qeramike. Al2O3 ka izolim të shkëlqyeshëm elektrik dhe qëndrueshmëri kimike, është nënshtresat qeramike më të pjekura për momentin; megjithatë, AlN ka përçueshmëri termike më të lartë, koeficienti i zgjerimit termik është më i ngjashëm me Si, kështu që është më suitalbe të përdoret për shkallë të gjerë, veçanërisht qarqet e integruara super të mëdha.


Karakteristikat kryesore:

1. Përçueshmëri termike shumë e lartë

2. Izolim elektrik i jashtëzakonshëm

3. Rezistencë e shkëlqyeshme ndaj korrozionit

4. Shkathtësi shumë e mirë dhe sipërfaqe më e mirë

5. Të përballojë tensionin e lartë, monedhën


Aplikimi tipik:

-Pajisjet elektronike

-Pajisjet e komunikimit

-Shtresa e modulit të transistorit të lartë të energjisë

-Qarqet hibride me densitet të lartë

-Pajisjet me rrymë mikrovalë,

-Pajisjet gjysmëpërçuese të energjisë,

-Pajisjet elektronike,

-Komponentët okoteknikë,

-Laser-gjysmë-përçues,

-Dritat LED me fuqi të lartë,

-Produkteve


Sallë ekspozite

Alumina ceramic substrates

Të dhënat teknike. fletë

 Items Unit

95%

alumina

99.2%

alumina

99.5%

alumina

ZrO2

(Y-TZP)

SiC TiO2 AlN
Color   White Ivory Ivory White Black Black White
Density g/cm3 ≥3.60 ≥3.80 ≥3.85 ≥6.0 ≥3.21 ≥4.00 3.3
Water absorption % 0 0 0 0 0 0 0
Hardness HV 1500 1700 1700 1300 2500 800  
Flexural strength Mpa ≥320 ≥338 ≥379 1200 550 158 450
Compressive strength Mpa ≥2000 ≥2240 ≥2240 1990 3306 --- 2200
Max. service temperature 
(Non-loading)
1550 1600 1675 850 1600 1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 24 29 30 2.5 150 5 170
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^14 > 10^14 > 10^14 > 10^11 10^5 10^12 > 10^14
Insulation strength kV/mm 18 18 19 17 --- 3.93 17
Dielectric constant - 9.5 9.5 9.7 29 --- 95 8.9

Company Profile

Forca jonë

Workshop and quality guarantee


FAQ:

Q1. A është në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim substratin qeramik të bërë me porosi, pllakën qeramike, meshën qeramike, fletën qeramike sipas dimensioneve të ndryshme, modelin dhe formën.

P 2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë hetimin tuaj si përparësi.

Q3. Sa kohë mund të pres që të marr mostrën?
Përgjigje: Pasi të keni paguar tarifën e mostrës dhe të na dërgoni skedarë të konfirmuar, mostrat do të jenë gati për shpërndarje në 4 javë. Mostrat do t'ju dërgohen përmes ekspresit dhe mbërrijnë brenda 3-5 ditëve të punës. Ju nuk mund të përdorni një llogari tuaj të shprehur ose të na parapërgatitni nëse nuk keni një llogari.

Q4. Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?
Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q5. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?
Përgjigje: Normalisht ne përdorim Int`l Express nga dërguesi ynë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Bëhet fjalë për 3 ~ 5 ditë pune. Për disa mallra të rëndë, do të rekomandohet transporti i detit, do të zgjasë rreth 1 muaj, por gjithashtu varet nga vendi ku jeni.

Q6. Si të sigurohet cilësia?

Përgjigje: Dimensioni nga çdo grumbull do të bëhet inspektimi i marrjes së mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet inspektimi 100% kozmetik.

Q7. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues profesional. Ne jemi mirëpritur ngrohtësisht klientë nga e gjithë bota për të vizituar fabrikën tonë dhe të bashkëpunojnë me ne.


Contact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products