Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN
Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN
Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN
Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN

Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 1 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 35 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Application: Ceramic Waser, Ceramic Disc, Heat-sink Plate

  Material: Aluminum Nitride

  Color: Gray

  Max. Size: 400mm

  Min. Wall Thickness: 0.30mm

  Features: High Thermal Conductivity

  Density: Higher Than 3.3g/cm3

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100000 pieces/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 50000 pieces/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen,HongKong

përshkrim i produktit

Dafinë industriale e shpërndarjes së nxehtësisë Veshka qeramike AlN

Përshkrimi i fijeve qeramike AlN

Veshkë qeramike aln e cila ka përçueshmëri të lartë termike më shumë se 170W / m. K, rezistencë e lartë, humbje e ulët dielektrike, izolim i mirë dhe disa veti të tjera të shkëlqyera. Dafina ALN është zgjidhja më e mirë për një gamë të gjerë të materialit të lavamanit për ngrohje izoluese industriale të makinerive me energji të lartë dhe pajisjeve të tilla si substrati i pajisjeve me frekuencë të lartë, substrati i modulit të tranzitorit me fuqi të lartë, qarqet hibride me densitet të lartë, pajisjet me mikrovalë, pajisjet gjysmëpërçuese të energjisë , pajisje elektronike të energjisë, komponentë optoelektronikë, lazer-gjysmë përcjellës, LED, produkte IC, etj.
Substrati AlN mund të jetë zgjidhja më e mirë në aplikimet e elektronikës ku kërkohen kushte të rrepta, siç janë modulet e energjisë (MOSFET, IGBT), paketat LED për ftohje dhe mbrojtje të qarqeve, paketave dhe moduleve.

Specifikimi i fijeve qeramike AlN
1. Ne jemi duke furnizuar me wafer të ndryshme të rrumbullakëta qeramike, substrate qeramike katrore dhe drejtkëndëshe
2. Trashësia tipike e meshkujve mbulon 0.38 mm, 0.5 mm, 0.635mm, 1.0 mm, 1.2 mm, 1.5 mm
3. Diametri më i madh i meshës së rrumbullakët qeramike mund të jetë deri në 400 mm në trashësi 3 mm, 4 mm, 5 mm
4. Maksimumi. gjatësia anësore e shafranit qeramik katror dhe drejtkëndor mund të jetë 400 mm nga 500 mm
5. Trajtimi sipërfaqësor: mund të jetë i njëanshëm, ose anësor i dyfishtë i lëmuar, metalizues ose shpërthim rërë

Karakteristikat kryesore të fijeve qeramike AlN
1. Përçueshmëri e lartë termike (170 ~ 220) W / mk, është 5 ~ 8,5 herë më e lartë se ajo e aluminit
2. Koeficient i ngjashëm i zgjerimit termik me atë të silikonit (Si), ndihmon për të arritur besueshmëri të lartë të çipit Si
3. Rezistencë e lartë izoluese dhe rezistencë e tensionit, por humbje konstante dielektrike dhe humbje dielektrike
4. Fortësi e lartë mekanike, është deri në 450MPa dhe trup qeramik shumë i dendur pa porozitet
5. Ajo ofron pastërti shumë të lartë deri në 99%, gjithashtu është pa toksicitet dhe plotëson rregulloren RoHS, REACH

Aplikimi i fijeve qeramike AlN
Dafina dhe substrati AlN janë një material i shkëlqyer i paketave elektronike, substrati AlN për një gamë të gjerë aplikimesh,
përfshirë film të hollë dhe mikroelektronik me film të trashë, me fuqi të lartë dhe me frekuencë të lartë përbërësit RF / mikrovalë dhe kondensatorin ose rezistencën

Produkte të lidhura të meshave qeramike AlN

AlN Ceramic wafer Tape casting alumina ceramic substrateSi3N4 Ceramic Substrate


vërejtje:

Ne furnizojmë një gamë të gjerë të meshkujve qeramikë, duke përfshirë meshën alumine qeramike, meshën qeramike të zirkonisë,

meshë qeramike e nitridit silicik, meshë qeramike e nitrideve alumini etj.


Fleta e të dhënave të pasurive të meshkujve dhe substrateve qeramike AlN

General
Properties
Unit 
Value
Mechanical
Purity 
% ≥99
Volume Density
g/cm3
≥3.30
Color
Gray
Porosity
% 0
Compressive Strength
MPa -
Bending Strength
MPa 450
Elastic Modulus
MPa 330
Fracture toughness
Mpam1/2 3
Thermal
Max. service temperature (Non-loading)

1800
Thermal Conductivity (25℃)
W/m.k
≥170
Coefficient of Thermal Expansion (CTE)
1*10-6 m/k
4.6
Specific heat
1 x 103J/(kg·K)
0.74
Electrical
Volume Resistivity (25℃)
ohm.cm
1*1014
Insulation Breakdown
KV/mm
25
Dielectric constant (1Mhz)
(E)
8.7

Aftësia e prodhimit dhe forca jonë për meshkuj qeramike

1. Furrë sinterimi me presion të nxehtë me vakum

Vacuum Hot Press Sintering

2. Aftësia e përpunimit me precizion të lartë

High Precision Machining

3. Punëtoria e përpunimit të CNC

CNC Machining

4. Aftësia e personalizuar nga madhësia e vogël në të madhe

Customized Production Capability

vërejtje:

Ne kemi lloje të veta gjithëpërfshirëse të pajisjeve prodhuese, përfshirë makinat që formojnë presion të lartë,

furrë e shkrirjes me vakum, pajisje me precizion të lartë të përpunimit, makina lustruese, metalizimin e linjave të prodhimit.


Aftësia e inspektimit dhe kontrollit të cilësisë për meshat qeramike

1. Mjetet e inspektimit me precizion të lartë

High Precision InspectionInspection Equipment

2. Punëtoria e inspektimit OQC

Inspection

vërejtje:

1. Ne kemi një sistem të plotë të kontrollit të cilësisë, përfshirë IQC, IPQC, QA dhe OQC

2. Ne gjithashtu kemi një ekip profesional të sigurimit të cilësisë dhe pajisje të inspektimit preciz.


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Q1: A jam në dispozicion për të siguruar produkte të personalizuara?

Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas dimensioneve të ndryshme, modelimit dhe trajtimit sipërfaqësor.

Q2. Kur mund ta marr çmimin?

Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin,

ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë hetimin tuaj si përparësi.

Q3. Sa kohë mund të pres që të marr kampionin?

Përgjigje: Pasi të keni paguar tarifën e mostrës dhe të na dërgoni skedarët e konfirmuar, mostrat do të jenë gati për shpërndarje në 4 javë.

P4: Sa kohë zhvillohet e gjithë procedura?

Përgjigje: Pasi të vendosni një porosi, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q5. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?

Një: Ne jemi një prodhues profesional. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta