Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike > Prerje lazer të personalizuar për substrate të aluminit qeramik

Prerje lazer të personalizuar për substrate të aluminit qeramik

Prerje lazer të personalizuar për substrate të aluminit qeramik

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Alumina, Ziconia, Silicon Nitride Optional

Color: White, Pink, Balck, Ivory

Max. OD: 100mm

Max. Overall Length: 100mm

Min. Wall Thickness: 0.3mm

Precision Process: Laser Cutting, Machining, Polishing, Galzing

Tolerance: Best To Be 0.01mm

Certificate: ISO9001:2008, SGS

Features: Excellent Insulation, Low Thermal Conductivity

Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Prerja me laser e substratit të aluminit të qeramikës

Në mënyrë që të merrni një dizajn dhe formë të komplikuar të përshtatur në industrinë e depozituar, prerja me lazer është një përpunim dytësor më i popullarizuar i lartë sekondar për nënstacionin e avancuar të aluminit të qeramikës i cili është një metodë prodhimi shumë me kosto efektive sesa përpunimi i CNC.

Çfarë aftësish kemi? Çfarë niveli mund të arrihet pas prerjes me lazer, referojuni sa vijon:

-Varësia e disponueshmërisë së projektimit të ndryshme -Laser prerja e integruar me disponueshmërinë e CNC maching

- Max. madhësia e prerjes: 152 x 152mm -Me saktësi më të madhe të arritur: +/- 0.02mm

-Përpunimi i min. Diametri i aperturës: 0.1mm - Max. prerja e trashësisë: 1.5mm

-Prototyping për aftësinë e prodhimit në masë


Tiparet e kryeministrit:

- Fuqia e mirë izoluese elektrike - Përçueshmëria e ulët termike

- Besueshmëria dhe qëndrueshmëria e filmit - Rezistent ndaj temperaturës së lartë

- Rezistente e larte e veshin - Koeficient i ulet i zgjerimit

- Rezistenca kimike - Kosto efektive

Këto substrate qeramike të lartë të pastërtisë al2o3 përdoren gjerësisht si pllaka e rreshtimit, elelctrical circuit board, pllakë qeramike termike, pjatë qeramike rreshtim, ose DBC susbstrate.


Produkte të ngjashme

Alumina ceramic substrates

Të dhënat teknike. fletë

 Items Unit

95%

alumina

99.2%

alumina

99.5%

alumina

ZrO2

(Y-TZP)

SiC TiO2 Si3N4
Color   White Ivory Ivory White Black Black Gray
Density g/cm3 ≥3.60 ≥3.80 ≥3.85 ≥6.0 ≥3.21 ≥4.00 3.22
Water absorption % 0 0 0 0 0 0 0
Hardness HV 1500 1700 1700 1300 2500 800  
Flexural strength Mpa ≥320 ≥338 ≥379 1200 550 158 650
Compressive strength Mpa ≥2000 ≥2240 ≥2240 1990 3306 --- 2200
Max. service temperature 
(Non-loading)
1550 1600 1675 850 1600 1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 24 29 30 2.5 150 5 25
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^14 > 10^14 > 10^14 > 10^11 10^5 10^12 > 10^14
Insulation strength kV/mm 18 18 19 17 --- 3.93 16
Dielectric constant - 9.5 9.5 9.7 29 --- 95 8.2


Profili i kompanisë

Company Profile


Forca jonë

Workshop and quality guarantee


FAQ:

Q1. A është në dispozicion për të ofruar produkte të personalizuara?

A: Ne mbështesim gjithmonë substrate qeramike të bëra me porosi, pllakë qeramike, fletë qeramike, fletë qeramike si për dimensione të ndryshme, dizajn dhe formë.

Pyetje 2. Kur mund të marr çmimin?

Përgjigje: Ne rregullisht citojmë brenda 24 orëve pasi ne marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin, ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne do të vazhdojmë kërkesën tuaj si prioritet.

Q3. Sa kohë mund të pres që të marr mostrën?
A: Pasi të keni paguar ngarkesën e kampionit dhe të na dërgoni fotografi të konfirmuara, mostrat do të jenë gati për dorëzim brenda 4 javëve. Mostra do t'ju dërgohet nëpërmjet ekspresionit dhe do të mbërrijë në 3-5 ditë pune. Ju mund të përdorni llogarinë tuaj të shprehur ose të na parapagoni nëse nuk keni llogari.

Q4. Sa kohë po përpunohet i tërë procedura?
A: Pasi të vendosni një urdhër, koha e prodhimit është rreth 25 ditë pune.

Q5. Po në lidhje me datën e transportit dhe dorëzimit?
A: Zakonisht ne përdorim Int`l shprehin nga forwarder tonë, ose me numrin e llogarisë së klientit. Është rreth 3 ~ 5 ditë pune. Për disa mallra të rënda, do të rekomandohet transporti detar, do të zgjasë rreth 1 muaj, por gjithashtu varet nga ku jeni.

Q6. Si ta sigurojmë cilësinë?

A: Dimensioni nga çdo grumbull do të kryhet inspektimi i mostrës sipas standardit ndërkombëtar AQL. 100% inspektimi kozmetik do të bëhet.

Q7. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
A: Ne jemi një prodhues profesional. Ne jemi klientë të mirëpritur ngrohtësisht nga mbarë botën për të vizituar fabrikën tonë dhe për të bashkëpunuar me ne.


Na kontaktoni

Contact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products