Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike > Oferta e punuar dhe e lëmuar e qeramikës së zirkonit

Oferta e punuar dhe e lëmuar e qeramikës së zirkonit
Oferta e punuar dhe e lëmuar e qeramikës së zirkonit

Oferta e punuar dhe e lëmuar e qeramikës së zirkonit

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 500 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Material: Zirconia

Color: White, Pink, Balck, Ivory

Max. OD: 100mm

Max. Overall Length: 100mm

Min. Wall Thickness: 0.3mm

Precision Process: Fine Grinding,maching,laser Cutting

Tolerance: Best To Be 0.01mm

Certificate: ISO9001:2008, SGS

Features: Excellent Insulation, Heat Dissipation

Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 100,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

certifikatë: RoHS

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

Machining saktësi të lartë dhe lustrim çamçakëz zirconia qeramike

Wafer qeramike përdoren në shumë aplikacione elektronike ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit termikisht stabil, për të kryer nxehtësi larg komponentëve elektronikë, ndërkohë që i izolon ato elektrike, dhe materiali kryesor është qeramika e oksidit të zirconiumit dhe alumin të ndryshme të klasës nga 95% deri në 99.7% alumin .

Ne kemi furnizuar me shumë diversitetin e wafers qeramike nga 0.2mm në 1.0mm trashë me procesime të hollë të mesme, si lustrim gjobë, rëndë precize, prerje lazer dhe kështu me radhë.


Prona të paluajtshme me izolim excellent, forcë të lartë mekanike, përçueshmëri të lartë termike, cofeeicient zgjerim të ulët, rezistencë të vogël dielektrike, rezistencë të lartë temperaturë, rezistencë kimike dhe rezistencë veshin excllent dhe goditje të mirë termike nga të nxehtit në të ftohtë.


Këto substrate qeramike të lartë të pastërtisë al2o3 përdoren gjerësisht si pllaka e rreshtimit, elelctrical circuit board, pllakë qeramike termike, pjatë qeramike rreshtim, ose DBC susbstrate.


Produkte sallë ekspozite

Alumina ceramic substrates

Të dhënat teknike. fletë

 Items Unit

95%

alumina

99.2%

alumina

99.5%

alumina

ZrO2

(Y-TZP)

SiC TiO2 Si3N4
Color   White Ivory Ivory White Black Black Gray
Density g/cm3 ≥3.60 ≥3.80 ≥3.85 ≥6.0 ≥3.21 ≥4.00 3.22
Water absorption % 0 0 0 0 0 0 0
Hardness HV 1500 1700 1700 1300 2500 800  
Flexural strength Mpa ≥320 ≥338 ≥379 1200 550 158 650
Compressive strength Mpa ≥2000 ≥2240 ≥2240 1990 3306 --- 2200
Max. service temperature 
(Non-loading)
1550 1600 1675 850 1600 1000 1200
Thermal conductivity W/(m.K) 24 29 30 2.5 150 5 25
Volume 
resistivity
Ω.cm > 10^14 > 10^14 > 10^14 > 10^11 10^5 10^12 > 10^14
Insulation strength kV/mm 18 18 19 17 --- 3.93 16
Dielectric constant - 9.5 9.5 9.7 29 --- 95 8.2

Company profile

Manufacturing processing flow chartContact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Related Products