Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike > 0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike

0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike

0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Money Gram,Western Union
Incoterm: FOB,CIF,FCA
Min. urdhër: 100 Set/Sets
Koha e dërgimit: 14 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

  • Info bazë
  • përshkrim i produktit
  • Email
Info bazë

Numri i modelit.: Customized

Color: White, Pink, Balck, Ivory

Max. OD: 300mm

Max. Overall Length: 500mm

Tolerance: Best To Be 0.01mm

Certificate: ISO9001:2008, SGS

Features: Excellent Insulation, Heat Dissipation

Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

Material: 95%, 99% Or 99.7% Alumina

Min. Wall Thickness: 0.25mm

Precision Process: Fine Grinding,machining,laser Cutting

Additional Info

paketim: Kartoni i eksportit

prodhimtari: 10,000,000 sets/month

markë: Qeramika Jinghui

transport: Ocean,Land,Air,E-post

Vendi i origjinës: Kinë

Aftësia e Furnizimit: 5,000,000 pcs/month

certifikatë: RoHS

Kodi HS: 8547100000

port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike

Ne fokus në prodhimin e një të ndryshme të substancave oksid alumini, duke përfshirë

1. Materiali i klasës së ndryshme nga 95% në 99.7% alumin,

2. Madhësia e ndryshme nga 0.5mm në 300mm,

3. Dizajn të ndryshëm nëpërmjet formësimit të drejtpërdrejtë, maching CNC, prerje lazer,

4. Dhe trajtim të ndryshëm sipërfaqësor, si sipërfaqja e lëmuar, sipërfaqja e xhamit ose sipërfaqja e metalizuar në njërën anë ose në anët e dyfishta.

Të gjitha nënshtresat qeramike që kemi furnizuar kanë një karakteristika të shkëlqyeshme mechnical, termike dhe elektrike në aplikim. Pra, është gjithmonë që të përshtatet për disa industri me kërkesa më të larta.

Këto pastërti të lartë, një substrate me oksid alumini përdoren gjerësisht si tabelë elelektrike, pllakë qeramike termike, pllakë qeramike, fletë qeramike ose DBC.


Tiparet e kryeministrit:

- Fuqia e shkëlqyer e izolimit

- Fortësia e lartë, ngurtësi, flextural

- Përçueshmëri e ulët termike

- Rezistencë e madhe e veshin

- Termperature e lartë, tension, rezistente ndaj monedhës

- Anti-kimi me jetë të gjatë shërbimi


Produkte sallë ekspozite

Alumina ceramic substratesCompany profile


Na kontaktoni

Contact us

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere