Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini
0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini
0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini
0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini

0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 500 Piece/Pieces
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Shkarko:

Info bazë

  Numri i modelit.: Customized

  Material: 95%, 99% Or 99.5% Alumina

  Color: White, Pink, Balck, Ivory

  Precision Process: Fine Grinding,maching,laser Cutting

  Tolerance: Best To Be 0.01mm

  Certificate: ISO9001:2008, SGS

  Features: Excellent Insulation, Heat Dissipation

  Application: Ceramic Liner Plate, Ceramic Circuit Board

  Max. Overall Length: 500 Mm

  Min. Wall Thickness: 0.15 Mm

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 100,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kina

  Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

  port: Shenzhen Port,Hongkong Port

përshkrim i produktit

0,5 mm 0,635 mm 1 mm 96% 99% substrate qeramike alumini

Specifikimi i substrateve qeramike

1. Metodat e formësimit: hedhja e shiritit, shtypja e thatë, shtypja izostatike, shtypja e nxehtë etj.

2. Opsionet e materialit: oksid alumini, oksid zirkoniumi, karabit silic, nitrid alumini etj.

3. Trashësia tipike: 0,25 mm, 0,30 mm, 0,40 mm, 0,50 mm, 0,635 mm, 0,80 mm, 1,0 mm, 1,2 mm

4. Aftësia e dimensionit: min. trashësia të jetë 0.15 mm, maks. gjatësia dhe gjerësia të jenë 400 mm x 300 mm

5. Toleranca dimensionale: trashësia ± 0,05 mm, gjatësia 0,20 mm, gjerësia 0,20 mm

6. Trajtimi i sipërfaqes: lustrim në sipërfaqe - si sipërfaqja, metalizim për lidhjen qeramike në metal

7. Procesi sekondar: prerja me lazer, bluarja e imët, përpunimi CNC me precizion të lartë dhe kështu me radhë

Karakteristikat kryesore të substrateve qeramike të aluminit

1. Përçueshmëri e lartë termike, deri në 25 W / mk në temperaturën e dhomës dhe koeficient i ulët i zgjerimit termik
2. Rezistencë e mirë e goditjes termike, më e madhe se 220 T () dhe zjarrduruese me rezistencë në temperaturë të lartë
3. Vrazhdësi e mirë e sipërfaqes, rrafshësia të jetë 0,05 mm dhe strukturë shumë e lëmuar me madhësi super të vogël të kokrrës
4. Forcë dielektrike e lartë, rezistencë e lartë elektrike, konstante dielektrike e ulët dhe humbje dielektrike.
5. Prerja me lazer ose prerja e përpunimit me precizion e bën lehtësisht tolerancën e ngushtë për montimin me precizion

6. Shpërndarje më e shpejtë e nxehtësisë sesa materiale bakri dhe metali prej alumini dhe rrit jetën e shërbimit

7. Anti-plakje, rezistencë ndaj oksidimit dhe pa ndryshkur përgjithmonë, gjithashtu qëndrueshmëri kimike ndaj kushteve të ndryshme të vështira

8. Dendësia e ulët, mbi 3.65 g / cm3, me peshë të lehtë, është përfitim që pajisja të projektohet më e lehtë.

Përshkrimi i substrateve qeramike të aluminit

Ne kemi prodhuar substrate qeramike të aluminit (Al2O3) për mbi 15 vjet nën kontroll rigoroz të cilësisë me materiale qeramike me pastërti të lartë të zgjedhur me kujdes që sigurojnë cilësi të qëndrueshme dhe të qëndrueshme dhe veti të shkëlqyera.
Këto nënshtresa alumini kanë veti të jashtëzakonshme të izolimit elektrik, përçueshmërisë termike, forcës së thyerjes dhe rezistencës në temperaturë të lartë. Për më tepër, një nga vetitë unike është vrazhdësia e saj në sipërfaqe. Ne mund të sigurojmë substratin qeramik që është i shkëlqyeshëm në aderimin me një film të hollë dhe metalizim të trashë filmi për shkak të grimcave të imëta.
Metoda kryesore e formimit që përdorim është hedhja e shiritave, shtypja izostatike. Kemi të bëjmë me një larmi të përzgjedhjes së trashësisë nga 0.15 mm në 20 mm, sido që të jetë, janë nevoja për prototip, ose m prodhimi i gomarit për uljen e kostos. Ne mund t'ju ofrojmë një zgjidhje ideale.

Zbatimi i substrateve qeramike të aluminit

Nënshtresat qeramike të aluminit përdoren gjerësisht në modulet e energjisë, ndriçimin LED, gjysmëpërçuesin e energjisë, elektronikën automobilistike, substratin qeramik DBC

Application of ceramic substrate

Madhësia standarde e substrateve qeramike të aluminit me stok

Alumina Ceramic substrates

Vërejtje:

1. Të gjithë substratet e aluminit të mëdha qeramike në listën e mësipërme mund të priten në fletë me madhësi të vogël, pjatë me madhësi të vogël.

2. Disa nga nënshtresat qeramike të aluminit sipër janë bërë prej 96% oksid alumini me pastërti, ose 99%.

3. Tjetra me anën e gjatë dhe trashësia mund të personalizohen, maks. madhësia është deri në 400 mm, min. trashësia është e vogël për të qenë 0.15 mm.

Pse na zgjodhet ne?

+ 10+ vjet përvojë prodhimi në OEM, ODM dhe ekipe profesionale ★ R&D i fuqishëm, aftësia e prodhimit në masë

Equipment Pajisjet gjithëpërfshirëse të prodhimit të brendshëm nga formimi te përpunimi system Sistemi dhe proceset rigoroze të kontrollit të cilësisë
★ Tejkalimi i para-shitjes, shitjes dhe shërbimit pas shitjes, ofrimit fleksibël dhe në kohë ★ Bëni të gjitha porositë si përparësia e parë


FAQ (Pyetjet e bëra më shpesh)

Pyetje 1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
A: Ne jemi një prodhues i cili është i përkushtuar për prodhimin e pjesëve qeramike teknike mbi 15 vjet OEM, ODM

Pyetja 2: A dërgon një mostër për të kontrolluar cilësinë?
A: Sigurisht, modeli standard i modelit / madhësisë do të jetë falas dhe do të mblidhet malli.

Nëse ka nënshtresa alumini të personalizuara në trashësi, ne do t'ju tarifojmë tarifat e mostrës me MOQ me nivel të ulët.

Pyetja 3: Për sa kohë do ta dërgoni?
A: Nëse produktet janë në ruajtje, ne do të dërgojmë brenda 3 ditëve të punës.

Për madhësi të veçanta ose substrate qeramike jo standarde, koha e rregullt e plumbit do të jetë 2 javë pas konfirmimit të porosisë.

Pyetja 4: Janë në dispozicion për të prodhuar substrate qeramike në materiale të ndryshme
A: Po, ne gjithashtu prodhojmë substrate nitride silici, substrate qeramike oksid alumini nitridi përveç substratit qeramik të aluminit.

Pyetja 5: Si e siguroni cilësinë?
A: Ne kemi një sistem të kontrolluar të cilësisë së sezonit, duke përfshirë IQC, IPQC, QA, OQC. Gjithashtu ne prezantuam CPK, AQL në linjë.

Pyetja 6: Me cilat produkte të tjera keni të bëni?

A: Përveç nënshtresave qeramike, ne fokusohemi në një shumëllojshmëri qeramikash metalizuese zjarrduruese, tuba qeramike, shufra qeramike, gropë bluarëse qeramike.

Kategoritë e Produktit : Pllakë qeramike e avancuar > Nënshtresa qeramike

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta