Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Produkte

Home > Produkte > Pllakë qeramike e avancuarNënshtresa qeramike

Nënshtresa qeramike

Kategoritë e produkteve të Nënshtresa qeramike , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Nënshtresa qeramike , furnizuesit Nënshtresa qeramike e aluminit / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Substrate qeramike Alumina izoluese R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

View :

  • Pastërtia e lartë 96% 99% 99.5% substrate qeramike të aluminit
  • Pastërtia e lartë 96% 99% 99.5% substrate qeramike të aluminit
  • Pastërtia e lartë 96% 99% 99.5% substrate qeramike të aluminit
  • Pastërtia e lartë 96% 99% 99.5% substrate qeramike të aluminit
  • Pastërtia e lartë 96% 99% 99.5% substrate qeramike të aluminit

  Pastërtia e lartë 96% 99% 99.5% substrate qeramike të aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Pastërtia e lartë 96% 99% 99.6% substrate qeramike të aluminit Si një substrate profesionale qeramike, ne kemi qenë furnizim substrate qeramike AlN për bord qark të trashë film dhe bordi i integruar qark për moshat. Këto substrate qeramike janë formuar me hedhje kasetë, shtypje të thatë ose ISO shtypur. Të gjithë ata...
  • Substrati qeramik i aluminit të lëmuar me shkëlqim
  • Substrati qeramik i aluminit të lëmuar me shkëlqim
  • Substrati qeramik i aluminit të lëmuar me shkëlqim

  Substrati qeramik i aluminit të lëmuar me shkëlqim

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Substrati qeramik i aluminit të lëmuar me shkëlqim Ne ofrojmë alumin, alumini dhe alumini nitride të ndryshme të aluminit qeramik nga hedhjes kasetë dhe presion të thatë nga min. me madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë trashësi tipike 0.2mm, 0.30 trasha, 0.38 trasha, trashësi 0.50 mm, 0.635 mm të...
  • Përpunim me saktësi të lartë 99% substrate qeramike të aluminit
  • Përpunim me saktësi të lartë 99% substrate qeramike të aluminit
  • Përpunim me saktësi të lartë 99% substrate qeramike të aluminit

  Përpunim me saktësi të lartë 99% substrate qeramike të aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  99% substrate qeramike aluminit 99% substrate qeramike të aluminit ka vetitë më të mira të mekanizmave se aluminit 95% ose pjesë të tjera qeramike të aluminit të ulët. Metodat kryesore të prodhimit për substrate qeramike të aluminit 99% përfshijnë hedhjen e thatë të kasetë të shtypur. Ne mund të prodhojmë nga min. me...
  • Fletë qeramike zirconica ultra të hollë bardhë zro2
  • Fletë qeramike zirconica ultra të hollë bardhë zro2
  • Fletë qeramike zirconica ultra të hollë bardhë zro2
  • Fletë qeramike zirconica ultra të hollë bardhë zro2
  • Fletë qeramike zirconica ultra të hollë bardhë zro2

  Fletë qeramike zirconica ultra të hollë bardhë zro2

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Fletë qeramike ultra zirconike Fletët qeramike të zirkonit përdoren në shumë aplikacione elektronike ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit termikisht të qëndrueshëm për të kryer ngrohje larg komponentëve elektronikë ndërkohë që i izolon ato elektrike. Përveç kësaj, klasa e ndryshme e fletës alumini...
  • Oferta e punuar dhe e lëmuar e qeramikës së zirkonit
  • Oferta e punuar dhe e lëmuar e qeramikës së zirkonit

  Oferta e punuar dhe e lëmuar e qeramikës së zirkonit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Machining saktësi të lartë dhe lustrim çamçakëz zirconia qeramike Wafer qeramike përdoren në shumë aplikacione elektronike ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit termikisht stabil, për të kryer nxehtësi larg komponentëve elektronikë, ndërkohë që i izolon ato elektrike, dhe materiali kryesor është...
  • Lartë Dielektrike lëmuar Pink Alumina Substrate qeramike
  • Lartë Dielektrike lëmuar Pink Alumina Substrate qeramike
  • Lartë Dielektrike lëmuar Pink Alumina Substrate qeramike
  • Lartë Dielektrike lëmuar Pink Alumina Substrate qeramike
  • Lartë Dielektrike lëmuar Pink Alumina Substrate qeramike

  Lartë Dielektrike lëmuar Pink Alumina Substrate qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Lartë Dielektrike lëmuar Pink Alumina Substrate qeramike Oksid alumini, Al2O3 është një material i madh inxhinierik. Ajo ofron një kombinim të pronave të mira mekanike dhe vetive elektrike që çojnë në një gamë të gjerë aplikimesh. Aktualisht, ne kemi prodhuar substrate qeramike të aluminit me ngjyra, të tilla si të...
  • Yttria precision stabilizuar substrate qeramike zirconia

  Yttria precision stabilizuar substrate qeramike zirconia

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Nënshtresa qeramike e zirkonit Përshkrim: Pure ZrO2 është e bardhë, e verdhë ose gri kur përmban papastërtitë, zakonisht përmbajnë HfO2, lehtë. Ekzistojnë tri ZrO2 të pastër kristalor në presionin atmosferik: Zirkonia monokliniake (m-ZrO2), Shtimi i stabilizatorit CaO, MgO, Y2O3, të shënjuar si Ca-PSZ, Mg-PSZ, Y-PSZ....
  • Tharje me presion 99.5% al2o3 substrate qeramike aluminit
  • Tharje me presion 99.5% al2o3 substrate qeramike aluminit
  • Tharje me presion 99.5% al2o3 substrate qeramike aluminit
  • Tharje me presion 99.5% al2o3 substrate qeramike aluminit
  • Tharje me presion 99.5% al2o3 substrate qeramike aluminit

  Tharje me presion 99.5% al2o3 substrate qeramike aluminit

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Substrati qeramik i aluminit të lëmuar me shkëlqim Tharje kimike 99.5% substrate qeramike aluminit ka një trup shumë të densitetit sepse është vendosur nga përpunimi i prodhimit. Këto artikuj kanë rezistencë ndaj konsumit, rezistencë ndaj shokut dhe rezistencë të lartë të temperaturës, anti-kimi. Ata janë veshin...
  • Substrati katalitik monolit i qeramikës Cordierite

  Substrati katalitik monolit i qeramikës Cordierite

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Substrati qeramik alumini Përshkrim: Substrate katalitike qeramike mund të konvertojë substanca të dëmshme si HC, CO, NOx në H2O të padëmshme, CO2, N2, e cila është teknologjia më e popullarizuar dhe premtuese në fushën e automjetit pas trajtimit të terrenit. Substrukturat tona katalitike të konvertimit kanë përdorur...
  • Modeli i madh elektrik izolues aluminit qeramike meshë
  • Modeli i madh elektrik izolues aluminit qeramike meshë
  • Modeli i madh elektrik izolues aluminit qeramike meshë
  • Modeli i madh elektrik izolues aluminit qeramike meshë
  • Modeli i madh elektrik izolues aluminit qeramike meshë

  Modeli i madh elektrik izolues aluminit qeramike meshë

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Fletë izoluese prej qeramike të aluminit Wafer qeramike Alumina përdorur gjerësisht në varietete të pajisjeve elektrike, electronica, gjysmë-dirigjent për shkak të izolimit të saj të lartë, përçueshmëri të lartë termike, rezistencë të lartë të temperaturës, pronat anti-kimike. Gjithashtu varieteti i meshes qeramike...
  • YTZP izolimin zro2 zirconia substrate qeramike
  • YTZP izolimin zro2 zirconia substrate qeramike
  • YTZP izolimin zro2 zirconia substrate qeramike
  • YTZP izolimin zro2 zirconia substrate qeramike
  • YTZP izolimin zro2 zirconia substrate qeramike

  YTZP izolimin zro2 zirconia substrate qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Substrate qeramike të zirkonit Përshkrim: Objekti ynë angazhohet në R & D, prodhimin dhe shitjen e produkteve të materialeve të avancuara qeramike, duke përfshirë Alumina, Zirconia, silic karabit, dhe materiale të tjera të përparuara. Nëpërmjet proceseve të ndryshme të prodhimit, ne furnizimin me komponente...
  • Madhësia e madhe aln Aluminium nitride seramik substrate
  • Madhësia e madhe aln Aluminium nitride seramik substrate
  • Madhësia e madhe aln Aluminium nitride seramik substrate
  • Madhësia e madhe aln Aluminium nitride seramik substrate
  • Madhësia e madhe aln Aluminium nitride seramik substrate

  Madhësia e madhe aln Aluminium nitride seramik substrate

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Substrate qeramike Aln Substrate qeramike është një material paketimi elektronik i përdorur shpesh, i përdorur gjerësisht në paketimin e qarkut të integruar hibride dhe modulit multichip. Përparësitë e substrate qeramike janë: ● Forca e lartë mekanike ● Izolim i mirë elektrik ● Vazhdimësi e vazhdueshme dielektrike dhe...
  • Substrati qeramik elektronik i hollë
  • Substrati qeramik elektronik i hollë
  • Substrati qeramik elektronik i hollë
  • Substrati qeramik elektronik i hollë
  • Substrati qeramik elektronik i hollë

  Substrati qeramik elektronik i hollë

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Substrati qeramik i filmit të hollë Përshkrim: Substrati qeramik i filmit të hollë përdoret në shumë aplikacione elektronike ku kërkohet një shtresë e hollë izoluese e materialit termikisht të qëndrueshëm për të kryer ngrohjen larg komponentëve elektronikë ndërkohë që i izolon ato elektrike. Përveç kësaj, klasa e...
  • Nënshtresa prej alumini alumini AlN qeramike

  Nënshtresa prej alumini alumini AlN qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Nënshtresa prej alumini alumini AlN qeramike Nënshtresa qeramike AlN e cila ka përçueshmëri të lartë termale prej më shumë se 170W / m. K, rezistencë të lartë, humbje dielektrike të ulët, izolim të mirë dhe disa karakteristika të tjera të shkëlqyera. Nënshtresa AlN është zgjidhja më e mirë për një gamë të gjerë të...
  • Izolimi i izolimit të rezistencës së aluminit në seramik të qeramikës
  • Izolimi i izolimit të rezistencës së aluminit në seramik të qeramikës
  • Izolimi i izolimit të rezistencës së aluminit në seramik të qeramikës
  • Izolimi i izolimit të rezistencës së aluminit në seramik të qeramikës
  • Izolimi i izolimit të rezistencës së aluminit në seramik të qeramikës

  Izolimi i izolimit të rezistencës së aluminit në seramik të qeramikës

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Nënshtresa e seramikut të qeramikës Alumina Ne ofrojmë alumin, alumin, zirconia dhe alumini nitride të llojit të ndryshme të seramikeve nga hedhja e kasave dhe shtypja e thatë nga min. me madhësi të madhe me trashësi të ndryshme, duke përfshirë trashësi tipike 0.2mm, 0.30 të trasha, 0.38 trasha, trashësi 0.50 mm,...
  • 0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
  • 0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
  • 0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
  • 0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike
  • 0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike

  0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 5,000,000 pcs/month
  0.5mm Tape Casting 96% Oksid alumini Substrate qeramike Ne fokus në prodhimin e një të ndryshme të substancave oksid alumini, duke përfshirë 1. Materiali i klasës së ndryshme nga 95% në 99.7% alumin, 2. Madhësia e ndryshme nga 0.5mm në 300mm, 3. Dizajn të ndryshëm nëpërmjet formësimit të drejtpërdrejtë, maching CNC,...
  • Prerje lazer të personalizuar për substrate të aluminit qeramik

  Prerje lazer të personalizuar për substrate të aluminit qeramik

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Prerja me laser e substratit të aluminit të qeramikës Në mënyrë që të merrni një dizajn dhe formë të komplikuar të përshtatur në industrinë e depozituar, prerja me lazer është një përpunim dytësor më i popullarizuar i lartë sekondar për nënstacionin e avancuar të aluminit të qeramikës i cili është një metodë prodhimi...
  • Izolimi termik Aln fletë alumini alumini fletë qeramike
  • Izolimi termik Aln fletë alumini alumini fletë qeramike
  • Izolimi termik Aln fletë alumini alumini fletë qeramike
  • Izolimi termik Aln fletë alumini alumini fletë qeramike
  • Izolimi termik Aln fletë alumini alumini fletë qeramike

  Izolimi termik Aln fletë alumini alumini fletë qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Fletë qeramike me nitride alumini Alumina nitride qeramike në përgjithësi përbërja kimike Al 65,81%, N34,19, shoku i saj termik i lartë se alumini, ekstreme ngrohjes rezistente 2200 ℃. Ajo ka rezistencë të shkëlqyer ndaj korrozionit në arsenidumin e shkrirë të aluminit dhe metalit të galliumit, veçanërisht për...
  • Industriale Si3N4 Substrate qeramike

  Industriale Si3N4 Substrate qeramike

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Industriale Si3N4 Substrate qeramike Nitridi i silikonit është një material superhard, i cili ka lubrifikant dhe mban rezistencë. Përveç kësaj, ajo nuk reagon me acide të tjera inorganike përveç acidit hidrofluorik. Ajo ka rezistencë të fortë korrozioni dhe rezistencë të oksidimit të temperaturës së lartë. Dhe...
  • Fletë qeramike alumini të përpunueshme
  • Fletë qeramike alumini të përpunueshme
  • Fletë qeramike alumini të përpunueshme
  • Fletë qeramike alumini të përpunueshme
  • Fletë qeramike alumini të përpunueshme

  Fletë qeramike alumini të përpunueshme

  • markë: Qeramika Jinghui
  • paketim: Kartoni i eksportit
  • Aftësia e Furnizimit: 500,000 sets/month
  Fletë alumini qeramike Ne furnizimin me varietete të fletëve qeramike të aluminit, fletëve prej qeramike të zirkonit, fletëve të qeramikës AlN dhe fletëve qeramike Si3N4 për bordet e trasha të filmit të filmit dhe bordit të integruar të qarqeve për moshat. Këto fletë qeramike janë formuar nga hedhja e kasave, shtypja...

Kinë Nënshtresa qeramike furnizuesit

Substrati i aluminit përbëhet kryesisht nga qeramika prej 95%, 99% ose 99,5% të oksidit të aluminit, që funksionon si një komponent funksional qeramik në shumë pajisje elektrike për shkak të izolimit të saj super, pronave të shkëlqyera termike.


Ne të përqëndrohet në kasetë kasetë, duke shtypur për të prodhuar diveristy e substrate qeramike aluminit, gjithashtu formë të ndryshme është në dispozicion për të furnizuar me prerje lazer. Ne jemi të ofruar për të siguruar m çdo trashësi të ndryshme standarde, të tilla si 0.25mm, 0.30mm, 0.40mm dhe kështu me radhë janë fakultative për të përmbushur kërkesat specifike të klientëve.


Në ndërkohë, ne mbështesim përshtatjen e trashësisë, formës dhe madhësisë. OEM, ODM është i mirëpritur.