Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Andy Chen Mr. Andy Chen
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin

Jinghui Industry Ltd.

Disqe e qëndrueshme e mbylljes së qeramikës për valvulën e pompës

Disqe e qëndrueshme e mbylljes së qeramikës për valvulën e pompës

Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
Incoterm: FOB,CFR,CIF,EXW,FCA,CPT,CIP
Min. urdhër: 5000 Set/Sets
Koha e dërgimit: 30 ditë

Kontaktoni Tani Shtoni në shportë

Info bazë

  Numri i modelit.: Standard or custom-made

  Material: 95% Alumina

  Color: White

  Max. OD: 50mm

  Precision Process: Fine Grinding, Machining

  Norm Flatness: 0.005mm

  Norm Tolerance Of Thickness: 0.05mm

  Norm Verticality: 0.01mm

  Specification: Standard, Customize Type Optional

  Feature: Super Wear Resistant And Eco-friendly

  Application: Ceramic Disc For Water Faucet, Water Diverter

Additional Info

  paketim: Kartoni i eksportit

  prodhimtari: 5,000,000 sets/month

  markë: Qeramika Jinghui

  transport: Ocean,Land,Air

  Vendi i origjinës: Kinë

  Aftësia e Furnizimit: 10,000,000 sets/month

  certifikatë: RoHS

  Kodi HS: 8547100000

përshkrim i produktit

Disqe e qëndrueshme e mbylljes së qeramikës për valvulën e pompës

Specifikimi i diskut të mbylljes së qeramikës

1. Materialet e disponueshme: aluminë 96%, aluminë 99%, karbid silikoni (SiO2) dhe nitrid silikoni (Si3N4)
2. Vrazhdësia e sipërfaqes së punës: lustrim i mirë më i mirë se Ra 0.3, lustrim i diamantit më i mirë se Ra 0,1
3. Dimensioni: max. diametri i jashtëm deri në 50 mm, trashësia sipas kërkesës së klientit
4. Parametra të tjerë: rrafshimi të jetë 0,002 mm, pingulësia: 0,005 mm, Paralelizmi: 0,002 mm
4. Toleranca nominale: madhësia më e vogël se 10 mm me 0.10 mm, madhësia mbi 10 mm me 1% dimensione
5. Procesi i saktë i disponueshëm: lustrim, bluarje e imët dhe bluarje, përpunim CNC etj

Përfitimi kryesor i diskut nënshkrimi qeramik

1. Rezistencë e shkëlqyer ndaj konsumit dhe rezistencë e shkëlqyer gërryese, mbi 276 herë në krahasim me çelik inox

2. Karakteristikat e shkëlqyera mekanike, ngurtësia deri në 1700 MPa, forca kompresive deri në 2200 MPa

3. Stabiliteti kimik, rezistent shumica e acideve të forta dhe alkalet në kushte të ashpra me temperaturë të lartë
4. Raporti i sipërfaqes së kontaktit të përsosur për të krijuar nënshkrimin ideal ndikojnë: vlera mund të sigurojë midis 60 ~ 80%
5. Madhësi të sakta dhe të qëndrueshme dimensionale çdo grumbull përmes bluarjes së imët, të lehtë për tu instaluar pa probleme
6. Eko-miqësore dhe e sigurt, të gjitha materialet që kemi furnizuar janë në përputhje plotësisht me rregulloren e FDA, LFGB plotësisht

Përshkrimi i diskut të mbylljes së qeramikës

Disk nënshkrimi qeramik i aluminit me pastërti të lartë për vulën e pompës është njohur për vetitë e tij të sigurta, të jashtëzakonshme dhe funksionimin e saktë, duke krijuar kështu një efekt perfekt nënshkrimi. Për më tepër, qeramika e oksidit të aluminit (aluminit) është një material shumë me kosto efektive, kështu që disqet e mbylljes së qeramikës së aluminit janë përdorur gjerësisht. Në krahasim me diskun tradicional të vulës, mund të funksionojë pa probleme edhe nëse pas 500,000 cikleve ose më të larta për shkak të rezistencës së tij të papërshtatshme të konsumit dhe forcës mekanike të jashtëzakonshme.
Meqenëse disku i vulosjes qeramike është një komponent kryesor në sistemin e nënshkrimit të naftës, ujit, gazit, ne gjithmonë sigurojmë që prodhojmë produkte me cilësi më të mirë përmes kontrollit të rreptë të cilësisë në çdo proces, kemi prezantuar KPI në grafikun tonë të rrjedhës së prodhimit dhe i mbajmë të gjitha grupet me konsistente dimensione.
Me mbi 15 vjet përvojë prodhuese për disqe nënshkrimi qeramike, ne kemi furnizuar një shumëllojshmëri të komponentëve standarde, gjithashtu ne mbështesim nevoja të ndryshme të personalizuara për vizatimet tuaja teknike, specifikimet ose mostrat praktike.
Nëse jeni duke kërkuar për një prodhues të cilësisë për disqe nënshkrimin qeramik, ju lutemi merrni me ne. Ne besojmë se do ta gjeni që është një zgjedhje e mençur.

Zbatimi tipik i diskut nënshkrimi qeramik

Pompa uji automobilistik, valvola të rrjedhës së dushit, mikser me një levë, disqe të fërkimit të valvulave pneumatike, ”pajisje kontrolli mjekësor, pompa të përgjithshme shtëpiake dhe industriale


Përparësia jonë

1. Llojet prodhuese gjithëpërfshirëse të pajisjeve brenda-strehimit nga përgatitja e materialit deri te elektrodimi

2. Mbi 15 vjet përvojë prodhuese dhe tregtare të OEM, ODM, me ekipe profesionale, të aftë, veteranësh

3. R ​​& D i fuqishëm, aftësia e prodhimit në masë dhe mbështetja e një serie të vogël dhe kërkesa për vëllim shumë të lartë në një kohë të shkurtër

4. Sistemi rigoroz i kontrollit të cilësisë dhe proceset për ISO9001: 2015 sistemin e menaxhimit të cilësisë me ekipin e rreptë të QA

5. Ekipi i shërbimit paraprak dhe profesional, të shitjeve dhe shërbimeve pas shitjes, përgjigjet çdo kërkese dhe ankese në 12 orë


Workshop and quality guarantee


Pyetjet e bëra (Pyetjet e bëra më shpesh)

P 1. A jeni një fabrikë apo kompani tregtare?
Një: Ne jemi një prodhues. Jeni të mirëpritur të vizitoni fabrikën tonë.
P 2: A dërgoni një mostër për të kontrolluar?
Përgjigje: Patjetër, mostra është falas dhe grumbullohen mallra.
P 3: Kur do ta dërgoni?
Përgjigje: Nëse produktet janë në ruajtje, ne do të dërgojmë brenda 48 orëve
P 4: Kur mund ta marr çmimin?
Përgjigje: Ne citojmë rregullisht brenda 24 orësh pasi të marrim kërkesën tuaj. Nëse keni nevojë urgjente për të marrë çmimin.
Ju lutemi na telefononi ose na tregoni në emailin tuaj në mënyrë që ne të vazhdojmë me hetimin tuaj si përparësi.
P 5: A është në dispozicion të ofroni produkte të personalizuara?
Përgjigje: Ne gjithmonë mbështesim kërkesën e bërë me porosi sipas materialeve, dimensioneve dhe modeleve të ndryshme.
P 6: Si të sigurohet cilësi?
Përgjigje: Dimensioni nga çdo grumbull do të bëhet inspektim i mostrave sipas standardit ndërkombëtar AQL. Do të bëhet një inspektim kozmetik 100%.
P 7: Me cilat produkte të tjerë merreni?
Përgjigje: Ne përqëndrohemi në një shumëllojshmëri të qeramikës së metalizuar, substrateve qeramike, tubave qeramikë, qeramikës së tekstilit përveç diskut nënshkrimin qeramik.

Kategoritë e Produktit : Vula qeramike > Disqe qeramike Seal

Email tek ky furnizues

Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

Lista e produkteve të përafërta